Araçların Motorculara Dikkat Etmesi Gerekenler

Araçların Motorculara Dikkat Etmesi Gerekenler - 0555 278 23 30

Araçların Motorculara Dikkat Etmesi Gerekenler

Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler çok önemlidir. Bu yazımızı bir çok durumda araç sürücülerinin hatası yüzünden olan kazaların önlenmesi için yazıyoruz. Tabi bu yazımız kim tarafından okunacak ve bu önlemler alınacak bilmiyorum.

Zaten bu önlemeler okunsa da kimsenin takacağını da hiç sanmıyorum. Çünkü trafikte her insan canavara dönüşüyor. Fakat ne olursa olsun bir kişi bile okusa ve bu kurallara uysa bizim için yeterlidir. Çünkü biz buradan hayatın içinde olan şeyleri yazıyoruz.

Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler

1- Aynaları her zaman kontrol etmek Araca binmeden aynaları açmalı

Araç ile hareket etmeden yola çıkarken aynalara bakmalı. En önemlisi yolda seyir halinde iken aynalar ara sıra kontrol bakışı yapmalı. Hele sağa sola dönerken mutlaka aynalar kontrol edilmeli. Çünkü motosikletleri görmek aynadan daha zor.

2- Kapı açarken dikkat etmek

Araca binerken hemen kapıları açmadan aradan motorcu geliyor mu yada başka araç geliyor mu bakmalı. Araçtan inerken özellikle tek şeritli dar sokaklarda mutlaka kapı açarken dikkat etmelidir. Çünkü motorcular aralardan gitmek zorundadır. 

3- Sinyal vermeyi unutmamak

Özellikle sağa sola dönerken ve şerit değişirken sürücülerin yüzde sekseni diyelim sinyal vermezler. Yada yanlış tarafa sinyal verirler. Aniden sağa sola dönerler. Bu durum arkadan gelen motorcular için çok tehlikelidir.

4- Araç sürerken telefon ile oynamamak

Son yıllardaki motor kazalarının başında telefon ile oynamak geliyor. Artık telefon ile konuşmak daha iyi bir durum oldu. Telefon ile oynayan biri motorcuları ve diğer araçları ve yayaları görmesi imkansız olur. Ve kaza ve ölüm. Yapmayın bunu.

5- Ani hareket ve ani şerit değişmemek

Araç sürücülerinin yaptığı yanlışların başında aniden durup dururken şerit değişmesi ve ani hareketler ile araç sürmesi geliyor. Her ani hareket sağa sola kırmak motorlar için ölüm demektir. Bizler arkadan sizi izliyoruz ani hareketlerinizi hesap edemiyoruz.

Moto kurye çalışanları olarak 

6- Sapağı kaçırınca aniden sapağa girmeye çalışmak

En fazla kaza oranı olan konu budur. Sürücüler bir sapağa en soldan en sağa girmeye çalışması ölümdür. Çünkü lodoslama yola dalıp iki üç şeritten gelen araçlar için ve özellikle motorcular için ölümcül bir hareket oluyor. Sapağı kaçırınca bir sonrakinden dönün lütfen.

7- Fazla hızlı gitmek

En fazla kaza oranı gene hız meselesidir. İnsanlar nedense hiç acil işleri olmasa bile bir an önce eve gitmek yada bir yere gitmek için aşırı hız yaparlar. Aşırı hız felakettir. Motorlu kuryeler için ise ölümcül bir risktir.

8- Makas atmak

Seyir halinde iken giden araçların yolda makas atarak gittiklerini görürüz. Bu durum biz motorcular için çok tehlikelidir. Çünkü aniden makas atınca bizi asla görmezler ve ezip geçerler. Makas atan insanlar zaten insan değildir. 

9- Şeritte düzgün gitmek ve durmak

Trafik akarken yolda giden araçların şerit hizasında değil de çizgilere basarak yada iki şeridi ortalayarak gittiklerini görürüz. Bu tipler çoktur. Her kes kendi şeridinde ve düzgün bir şekilde gitmeli ve trafik olunca da arka arkaya durmalı. Çünkü bizler aradan geliyoruz.

 10- Takip mesafesini korumalı

En fazla kaza oranı ve risk konusu takip mesafesidir. Günümüz sürücüleri seyir halinde ve yoğun trafik içinde araçların dibinden gider ve çok yaklaşır. Hele motorcuların dibinden gitmek yanlıştır. arada hem bizim hem araçlar için mesafe bırakılmalıdır.

Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler

Araçların motorculara dikkat etmesi gerekenler yazımızı burada bitiriyoruz. Bu konuda daha yazacak çok şeyler var. İnşallah bu konuda insanlar dikkat ederler Çünkü her gün bizler ölüyoruz. Bizlerde insanız. Biz sizin gibi değiliz. Dikkat edelim.

 

  • Normal Moto Kurye Teslimat Süreleri : 240 – 300 dakika arası 
  • Express Moto Kurye Teslimat Süreleri : 180 – 240 dakika arası
  • Vip Acil Moto Kurye Teslimat Süreleri :  60 – 90 dakika arası
  • Kar, yağmur, olumsuz şartlar trafik yoğunluğu teslim süresini değiştirebilir
  • Moto Kurye gönderileri için : 0555 086 44 10 – 0212 284 67 15’ten ulaşın

 

MOTO KURYE-0555 086 44 10

MOTO KURYE HİZMETİ İÇİN HEMEN ARAYIN – 0555 086 44 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE
%d blogcu bunu beğendi: