Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş Şekli Ve Yüzdelik

Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş- MOTO-KURYE-0555 278 23 30

Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş Şekli Ve Yüzdelik

Bir kurye firmasının verdiği maaş şekli ve yüzdelik nasıldır? Değerli arkadaşlar bu gün size bir kurye firmasında çalışan kurye çalışanlarının nasıl maaş aldıklarınız yazacağım. Bu tür firmalar ilk baştan sizlere  söyleyeyim ki maaşlı çalışmıyorlar.

Motorlu kurye elemanları tabi çalışan firmalar var. Fakat normal şartlar altında hepsi yüzdelik olarak çalışıyor. Bir kurye firmasına girdiğiniz zaman maaş değil yüzdelik alırsınız. Bu firmalar nasıl çalışır? Bir kurye firmasının verdiği maaş nasıldır.

Bir kurye firmasının verdiği maaş yüzdelik ile çalışır

Kurye evet nasıl yüzdelik çalışır. Motorlu kurye firmalarının kendilerine ait müşterileri ve abone firmaları bulunuyor. Bu müşterilerden günlük olarak sipariş alırlar. Bir çok firma her gün sipariş veren de vardır, ara ara verende vardır. Biz ise serbest çalışırız.

Moto kurye çalışanları olarak çalışma şekilleri göz önünde bulunur. İşte bu firmaların günlük gönderi hacmi vardır. Bu hacim yada bizler kayıt diyoruz buna o firma kaç kayıt alırsa ona göre kurye ihtiyacı vardır. Bir kurye firması yüzde ile maaş veriyor.

 

Moto kurye firması yüzde kaç çalışır

Bir kurye firmasına girdiğiniz zaman motosiklet size ait olur. Motorunuz ile o işe başvurursunuz. Sizin kazancınız günlük yaptığınız işin yüzde ellisidir. Yani yaptığınız cironun yüzde ellisini siz alırsınız. Yani çalışan bir elaman o gün ne iş yaparsa yarısı kuryenin onun olur.

Kurye tüm masraflar size aittir. Motosiklet, benzin, yağ, masraf, yemek, yol ve kdv size ait olur. Siz sadece akşam gider kazandığınız paranın yarısını alırsınız. Yani yüzde elli elli fifti fifti demek oluyor ilk bakışta. Fakat geriye hiç bir şey kalmıyor. Her şey tüm masraflar kuryeden.

Moto kurye karları nedir?

Kurye firmaları size sadece çanta veriyor. Motorların arkasına taktığınız çanta. Üstüne kurye firması adı yazar. Bazı firmalar yağmurluk veriyor. Bazı firmalar da alt ve üst motosiklet elbisesi verebiliyor. Kurye firmalarının çalışma şekli.

Kurye ile çıktığınızda bunları tabi geri veriyorsunuz. Birde mecburen sizlerin sigortanızı ödüyor. Fakat bazı firmalar geri kesiyor. Bazıları 15 gün kuryeden alıyor bazıları hiç ödemiyor. Bazıları da yarım aylık olarak sigorta ödüyorlar.

Bir kurye firmasının verdiği maaş şekli

Moto kurye ile yani sizin anlayacağınız firmalar kendi yüzde ellisini alıyor siz ne yaparsanız yapın diyor. Ayrıca birde sizden benzin fişi istiyorlar. Onuda vergiden düşmek için. Ayrıca devletin verdiği agi diye bilinen ücreti de size ödemiyorlar.

Acil kurye olarak çalışanlar da var. Çünkü onlar için zaten size yapacağını yapmış sigortanızı ödemiş daha ne istiyorsunuz ki onlardan demek istiyorlar size. Siz günde 250-300 km yol yapın motorunuz bitsin onlar için önemli değil.

 

Moto Kurye

0555 278 23 30

info@motokurye.org

www.motokurye.org

 

  • Normal Moto Kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası teslim olur
  • Express Moto Kurye teslimat Süreleri : 180 – 240 dakika arası teslim olur
  • Vip Acil Moto Kurye teslimat Süreleri :   60 –   90 dakika arası teslim olur
  • Kar, yağmur, olumsuz şart, trafik yoğunluğu teslim süresini değiştirebilir
  • Motorlu Kurye gönderileri için : 0555 086 44 10 – 0212 284 67 15’ten ulaş

 

MOTO KURYE HİZMETLERİ - 0555 278 23 30

MOTO KURYE HİZMETLERİ – 0555 278 23 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE
%d blogcu bunu beğendi: