Anadolu Hisarı Motorlu Kurye

Anadoluhisarı Motorlu Kurye

Anadoluhisarı Motorlu Kurye bölgede oluşan trafiğin nedenlerini soruyor

Anadoluhisarı Motorlu Kurye bu dönemde zaman alıyor gerçekten de sinir olmuyor değiliz. Çoğunlukla Beylerbeyi, Çengelköy sahil yolundan bu tarafa doğru geldiktende tam üniversiteye gelmeden o ışıklarda trafik başlıyor. Birde yolu ana caddeden vermek yerine bir önce den sağa içeri verdiler ve tekrar ana sahil caddesine çıkardılar. Daha sonra tekrar benzincinin oradan Kavacık istikametine doğru yolu gene içeri verdiler. Tam üniversitenin önünde trafik oluşuyor. Ancak biraz daha ileri Kanlıca tarafına doğru trafik kesiliyor.

Trafik akışının yoğun olduğu yerlerde büyük sıkıntılar oluşuyor

Çünkü birde Otağ tepe’den gelen ve Kavacık’tan gelen araçlar buradan Kandilli tarafına gitmek için ışıklarda bekliyor ve trafik geliyor. Aynı anda biraz daha hisar tarafına gelince gen trafiği geliyor. Çünkü bu yol çok dar yaptılar. Cadde temizliğinde sanki sokak genişliğinde olan bu ana sahil yolu hemen sol tarafında hisar bulunmaktadır. İki otobüs götürün yan yana gelince yola sığmıyorlar. Hatta az ilerde biraz viraj var, otobüs viraja bükülerek girdiği için o anda araçlar bile yolsa sığmıyor ve trafik oluyor.

Adını alan Hisar kısmı şu anda çok kötü virane halde duruyor

Yıl 2019 Ekim ayında olmamasına rağmen bu hisar şu anda içler acısı ve viran halde bulunuyor. Yer yer yıkılmış surları ve yabani otların bittiği bir yer. Gece ve gündüzleri içenlerin, tinercilerin sokakta kalanların mekanı olmuş. Bira şişeleri ve bir sürü saçma sapan çer çöpü onu orada barındırıyor. Buranın altında yatan tarih ve şehit olmuş olması çokluğunu bilsek ve burayı bu görüyorlar kemikleri sızlar diyorum. Yani tabi ki ki bir tane varken burası. Böyle olduğu için gene trafik sorunu oluyor. 

Anadoluhisarı Motorlu Kurye ikinci köprünün altından hızla geçiyor

Anadolu hisarı kurye ise tam ikinci köprünün Anadolu bölgesinde bulunan tarafının olduğu yerde. Fakat Avrupa’dan Anadolu’ya geçişte hemen biraz sağ tarafta kaldı. Yani köprü altı tam Kanlıca ile Hisar arasında bir yerlere denklemiştir. Devamında Kanlıca, geri uzakta ise Küçük su ve Kandilli içerir. Üst tarafı Otağ tepe noktası doğru çıkmaktadır. Beykoz ilçesi sınırlarına dahildir. Sahil şeridi kalan semtimiz küçük bir merkezi vardır. Birde bu mekanlarda sağa sola gelişi güzel araç park edildi var. 

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE