İstanbulda Moto Kurye Olmak

İstanbul’da Moto Kurye Olmak

İstanbul’da Moto Kurye olmak çok zor olan bir durumdur

İstanbul’da Moto kurye olmak veya olabilmek çok zordur. Bu iş için öncelikle bu işin nasıl bir iş olduğunu tam anlamı ile bilmeniz gerekir. Sizlere daha önceki makalelerimizde bu konu hakkında bilgi vermiştik. Moto kurye olmam için ne yapmam lazım adlı makalemizi okursanız faydalanırsınız. Öyleyse sizlere ilk olarak kolay gibi görünse de aslında çok daha zor bir durumdur. Bunun için özellikle birçok zorluğu beraberinde getiren durumlar mevcuttur. Bu iş için belli başlı gereklilikleri olan prensipler vardır.

Bu işte uymamız gereken bir çok kural ve prensipler vardır

En çok ortaya çıkan konu ise motor sürmek ve trafik gibi büyük bir sorunu size gösterebiliriz. Bir çok meseleyi bahane olarak kabul etmeyen bir işten söz ettiğimizi söyleyebiliriz. Koli, evrak, paket, fatura, kutu, zarf ve dahası olarak sıralanabilecek birçok gönderiyi sizler için yerlerine taşıyoruz. Ama nasıl taşıyoruz gören bilen var mı? Bizler bunları motorlarla birlikte belirtilen adresten alıp diğer bir adrese başarılı bir şekilde iletmek ise bizim piyasadaki moto kuryeyi net bir dille tanımlayacaktır. Bundan dolayı her firma mutlaka her zaman daha çok insan gücüne ihtiyaç duyacaktır.

İstanbul’da Moto Kurye olmak ateş üzerinde yürümektir

Eğer sizler bu işe girdiğiniz zaman kuryeciliği layıkıyla yapmak isterseniz bu işin gerekliliği olan koşulları çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bilmezseniz hayatınız daha fazla rsik altında demektir. Öyle motosiklet alıpta hemen bu işe başlamak kolay. Ya gerisi ne olacak. Bizler bir çok taşıma sırasında seviyeli bir sürüşü barındırıyor olmamız gerekiyor. Bunun yanı sıra güler yüzlü olmayı da ihmal etmemeliyiz. Çoğu zaman çabuk ve zamanında teslim sağlayabilmek için yeterli adres bilgisine sahip olmalısınız.

Unutmayın bu iş dışarıdan göründüğü gibi asla değildir

İnsanlar bizi kolay para kazandğımızı sanıyor. Çoğu müşteri kendilerine gittiğimiz zaman biraz yüksek ücret averdiğini sanıyor. Bizlere diyor ki ben de bir motor alayımda bu işe başlayayım. Bu işte hem kolay hemde çok para var diyorlar. Ama ölümle burun buruna yaşamanın ne olduğunu kimse bilemez ve bilmiyor. Kısaca toparlamak gerekirse İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehrin ve hep bir koşuşturma halinde olan insanların hızına yetişebilen kişiler olmalısınız. Bu durum çok önemli bir durumdur.

Ne kendinizi ne de başkalarını tehlikeye atmamalısınız

Evet kesinlikle trafikte ve yollarda hiç bir zaman kimseyi tehlikeye atmayın. Özellişkle başkalarına zarar vermeyin diyoruz. Çünkü bu durum dönüp dolaşıp gelir sizi bulacaktır. Zaman kısıtlı, gönderiler acil ve güvenli teslim şart iken gözünüz hiç kimseyi görmezden gelerek yolda gitmeyin. İstanbul motorlu kurye hizmetlerini veren personellerden biri olmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Ne kendinizi ne de başkalarını trafiğe meydan okurken tehlikeye atmamanız gerekiyor. Bu insanlık ve meslek için bir onur meselesidir.

İstanbul’da Moto Kurye olmak hayata meydan okumaktır

İstanbul içinde motorlu kurye olmak her şeye meydan okumaktır. Özellikle yaptığımız bu iş, yoğun trafikten en güvenilir ve en hızlı şekilde kimseye zarar vermeden sıyrılabilme kabiliyeti gerekiyor. Dolayısıyla da zamanında teslim kadar güvenli olmak, güvenli sürüş ve zamanında teslimi de esas almaktadır. Yukarıda bu iş için belli başlı gereklilikler olduğundan söz etmiştik. Peki, ya nedir o gereklilikler? İlki tabi ki de 18 yaşının üzerinde olmaktır. Sonrasında ise motoru kullanabilmeniz için A2 ehliyetini edinmiş olmanız gerekecektir.

Yazımızda anlatılan başarılı bir motorlu kurye nasıl olmalıdır?

Başarılı bir acil kurye olmak bir çok kurallara uymaktan geçmektedir. En başarılı moto kurye hizmetleri için işini en doğru şekilde yapan kuryelere ihtiyaç vardır. İşte bu başarılı ve gayretli çalışan nazik olan kuryeler için ben de onlardan biri olmak istiyorum derseniz bunları iyi bilmeniz gerekmektedir. Size anlatmaya çalıştığımız yukarıda belirtilen önemli iki kriter dışında başka meseleler de vardır. Bunlardan en önemlileri motoru iyi derecede kullanabilen, fiziksel engeli olmayan bireyler olmamızdır. Motosiklet sürmek gaz, fren, debriyaj ayarı değil ilkeli olarak sürmektir.

Başınıza gelen ani olaylarda çok çabuk düşünebilmelisiniz

İnsan başına çok şey gelir. Hele bazı durumlarda ani krar vermesi gerekir. Bu karar belkide onun hayatına naden olabilir. İşte bu ani durumlarda hızlı düşünme yeteneğine sahip olmak gerekir. Mesela araç ile yolda giderken ani bir durum karşısında ne yapmanzı gerektiğini saniyeler içinde bilmeniz gerekiyor. Mesala bir kaza anında çarpışmadan önce hemen ani karar vermeliyiz. Fren yapmak, daha da hızlanmak, motoru yere yatırmak, aracı başka yere sürmek veya her hangi bir konuda ani karar vermeniz gerekiyor. Ani karar vermek hayatınızı kurtaracaktır.

İstanbul’da Moto Kurye olmak büyük başarı isteyen bir durum

İstanbul’da motorlu kurye olmak çok başarı isteyen bir olaydır. Sizler her an her şeye hazır olacaksınız. Ani durumlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Özellikle trafik içinde seyir halinde giderken gözünüzü dört açmanız gerekecek. Çünkü nereden ne çıkacağını ancak Allah biliyor. Bundan dolayı her olaya her an hazırlıklı olacak şekilde sürüş yapmalısınız. Gözünüzü bile kırptığınız zamanlarda neler olabileceği hakkında bayağı fikriniz vardır sanırım. Aniden önünüze bir araç veya cisim veya canlı çıkabilir. İşte bu konu en önemli konular arasındadır.

Aldığınız evrakları bir birlerine karıştırmamak gerekiyor

Yeri gelir elinizde bir evrak, yeri gelir yüzlerce evrak olur. Bu işleri adreslerine verirken ve teslimini yapacağıniz evrakları bir birine karıştırmamaya özen gösteren kişilerden de biri olmalısınız. Birde özel olarak motor kullanımı esnasında koruyucu kıyafetleri giymenin ve kask kullanmanın sizin için olmazsa olmazlardan biri olduğunu unutmamalısınız. Zira bu işte başarılı olmak istiyorsanız ilk olarak kuralları ihlal etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü ekipman motor için kaporta görevini görmektedir.

İstanbul Moto Kurye işi için şehir içinde çok yetenekli kurye olmalısınız

Her çalışma gücü, bu faaliyetlerin birer zincir halkasını oluşturur ve bu işlerin bütünsel olarak yürütülmesini sağlar. Bu anlamda tek bir kişi bile bu sektörün düzgün bir şekilde işleyişi ve yeterli verimi alabilmesi açısından çok önemlidir. Taşımacılık konusunda bildiğimiz üzere kurye, kargo ve kargo şirketleri bu faaliyetlerin yürütülmesinde önemli temellerden birini oluşturur. Ulaştırma konusu yaşam devam ettikçe var olmaya devam edecek ve sürekliliğini koruyacak hizmet şekillerinden biridir. İstanbul’da moto kurye olmak yürek ister.

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE