Maslak Kurye Ekonomik Ve Çabuk Çalışır

Rezidans Ve Plazalar Bölgesi Maslak’ta Büyük Değişim Yaşanıyor

Maslak Kurye ile Gitgide artan potansiyeli her geçen gün artıyor

Maslak Kurye ile bu semtimiz neden bu kadar üstüne duruldu pek bilmiyorum.  İstanbul’ un en çabuk ve hızla gelişen ve çok büyük bir metropol haline gelmiştir.  Maslak semtinde bir çok yerde hala inşaat çalışmaları devam ediyor. Belkide hiç bitmeyecek gibi geliyor bize. İstanbul’umuzun en gözde semtlerinden biridir burası. Bakıldığı zaman her geçen gün dahada gelişme gösteriyor. Bundan dolayı çok büyük bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Özellikle iş konusunda gelişmiş. Fakat son yıllarda yapılan büyük siteler burada ikamet olanağı da sağlamıştır. Bir ara buralardaki tüm ikamet edilen yerleri kaldırmışlar yıkmışlardı.

Ayazağa’nın Sarıyer tarafına geçmesi ile iki semt birleşmiş gibi oldu.

Fakat burası dahada faaliyete geçmesi lazım Maslak gibi değil şu anda. Genelde burası yerleşim merkezi. Fakat yavaş yavaş buraları da yıkmaya yeni binalar yapmaya başladılar. Gelişim neticesinde zaten çok büyük potansiyeli olan Maslak şimdilerde bir semt olmayı daha geçmiştir. Artık bu semti insan gücünü ve konut hacmini dahada fazla artırmıştır. Özellikle Darüşşafaka bölgesi buraya yakındır. Burada da hep gazeteciler sitesi adı altında bir çok site vardır. Derbent, Poligon ve İstinye’ye  yakın olduğu için bir çok semtin kesişim noktası haline gelmiştir burası. Ayazağa Kurye ile ilgili bilgi almak isterseniz tıklayın.

Sarıyer’deki birçok semte bu Maslak bölgesinden geçip gidilmektedir. 

Çoğu insanlarımız işlerine giderken ve işlerinden evlerine dönerken bu bölgeden geçiyor. Özellikle Sarıyer tarafı. Bundan dolayıda artık bu cadde trafik olmaya başladı. Gelişme gelişiyor fakat yollar otuz sene önceki yollar ile hala aynı. Acaba bu nasıl mantık anlamıyorum. İşte herkes bu semtini kullandığı için, bu güzide semtimiz İstanbul’un en yoğun trafiğe sahip semtleri haline gelmiştir. Özellikle işe gidiş ve iş çıkışı saatleri dolaysıyla trafik bayağı çok yoğunlaşmaktadır. Bunun nedenleri başında ilk sırada servis taşıyan minibüs ve araçların yüzündendir. Her yere park edip trafiği sıkıştırıyorlar.

Maslak Kurye bölgede bütün boşlukları doldurarak hizmet veriyor

İşte bu bölgeler çok pahallı bir yer olmaktadır. Bir daire milyon dolarlar ediyor. İstanbul’un iş gücünün büyük bir kısmını bu çevre ve bölgesindeki alanlar çekmektedir. Bölgenin nüfusu az olmasına rağmen  yoğun iş hacmi bulunan bir yerdir. Fakat yolları dar az ve gelişim olmamıştır. Burada plazaların bulunmasından dolayı hafta içi bu bölgenin nüfusu neredeyse yüz katına çıkıyor. Bu kadar yoğunluk sebebiyle buraya gelen insan kalabalığının yüzünden bir çok avm açıldı. Artık burası da bir Levent gibi olmaya başladı. Yeni 42 binası ve altında avmsi açıldı. Doğuş grubunun yeri açıldı. Bölgedeki moto kurye servisi 7/24 açıktır.

Maslak Kurye ile bu bölgedeki düzensiz yollardan çok şikayetçiyiz.

Özellikle servis minibüsleri ve özel ticari taksiler bizleri çok zorluyor. Bundan sonra ise hatlı minibüslerin yaptıkları saçma olaylar bizi çok canımızı yakıyor. Ayrıca bu kadar yoğunluğa rağmen insanların hala kendi özel arabaları ile yola çıkıyorlar. Biliyorlar ki akşam burası tıkanacak. Fakat anlayış kıtlığı bu trafiği dahada çekilmez dereceye yükseltmişlerdir. Ayrıca İnsanların karşı tarafa hiç bir şekilde saygı duymuyorlar. Acil işi olsa da olmasa da herkes ilk önce ben derdindedir. Çoğu bayan sürücüler ise düzensiz olarak trafikte gitmeleri buna dahada etken olmaktadır. Kimi yavaş gider kimi aracı istop eder falan.

Maslak bölgesinde rezidans ve binalar başka hiç bir yerde yoktur.

Bu bölge adına belediye hiç bir çalışma yapmamış ancak rezidans yapılmasına izin vermiştir. Ancak buradan cebe indirdiği paraları düşünen bu anlayış yüzünden buranın hali ortadadır. Otopark sorunu nedeni ile insanlar düzensiz park ediyorlar. Adam yada kadın bir şeridin yanına bir şerit daha park yeri yapmış. Araç geçecek yer kalmamış. Ben ana caddeye bile yani Büyükdere caddesine araç park edeni gördüm. Maalesef semtte trafik çok yoğun hale gelmiştir. Birde bu semt olan semt Şişli belediyesinden alınıp Sarıyer belediyesine katılmıştır. Bu katılımdan dolayı bölge dahada kötü hale gelmiştir.

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE