Merter Kurye

Güngören Kurye Merter Semtinde Başarıyı Yakaladık

Merter Kurye, Güngören İlçesinde özellikle Merter tarafında hizmet veriyoruz.

Merter Kurye  özellikle tekstil firmalarına hizmet veriyoruz. Ben şahsım olarak önceleri şunu söyleyeyim ki bu Güngören  ilçesine her gittiğim zaman sinir oluyordum. Çünkü mahalleleri çok karışık ve  çok ters yerlerdedir. Hele E-5 üzerinden sahil tarafına inmek ölümdür. Bir de sokak isimler rakamla yaptıkları için fena karışıktır. Birde tam ortadan tramvay geçmekte olup buralarda trafik çok yoğun seyretmektedir.Sınır olarak diğer ilçelerden biraz daha karışıktır. 

Fakat burasının girişi diğer taraftan Bakırköy tarafındandır. Şu anda yani son yıllarda yaklaşık 2016 yıllarında bu yol üzerinde İstanbul Forum alışveriş merkezi diye bir yer yapılmış ve Türkiye de büyüklük olarak ilk sıralarda yer alan bir merkez olduğu hatta en başta söylenmektedir.Sahil kısmında İstanbul un en ünlü dericileri vardır. İrili ufaklı, küçük büyük bir çok deri işletmeleri vardır. Bu bölge deri üzerine yoğundur.

Güngören sahile yakın yerinde Veli Efendi at yarışı stadı bulunmaktadır.

Fakat maalesef biraz kötü kokmaktadır. Burada tabi doğal olarak at yarışları yapılmaktadır.İşte aşağı kesimde gelişme vardır. Fakat burada Zeytinburnu sahil tarafına plazalar yapılmıştır. Hatta değerli devlet büyüklerimiz bu yapıların İstanbul ‘un silüetini bozduğu ile ilgili tartışmalar yaşanmıştır.  Bu bölgeye gitmek çok kolay olmakla beraber, sahil kesimine mi yoksa E-5 tarafına mı gitmek istiyorsanız lütfen ona göre gidiniz.

Sahil kısmına yakın bir yere gitmek isterseniz sahilden Merter üzerinden gidebilirsiniz. Veya Sirkeci istikametinden Yenikapı dan beri buraya gidebilirsiniz. Veya üst taraftan Merter, Topkapı, Ambarlar, Demirciler sitesi üzerinden de buralara gidebilirsiniz. İşte bu aralarda bizde hızlı ve çok uygun olarak çalışıyoruz. Bizlere de bir açıklama yapmıyorlar ve cevap bile vermiyorlar. Fakat genede biz cezaları kaldırmak için bu makaleleri yazmak zorunda kalıyoruz.

Merter Kurye çalışması ile bu semti son yılların en gözde yeri haline geldi. 

Yüksek oranda burası ikamet edinilen yani yaşanılan yer olarak bilinir. Kısaca burada daha çok oturan, yaşayan insanlar mevcuttur. Zaten belediye olarak ta ancak büyük firmalara iş yapma imkanı verildiğinden buralara hala eski yapılarda yaşanıyor. Fakat inşaat sektörünün gözde yerleri arasına girebilir. Genel yapı itibariyle çalışma oranları çok ama iş sahası olarak biraz kıtlık duyulan bölgelerin başında gelmektedir. Buradaki moto kurye servisi özeldir.

Fakat gende sanayi, oto sanayi yerleri de yok değildir. Evet hemen çevre yolu üzerinde sağ tarafta bulunan yerdir. Yapılan evler ve binalar yirmi yıldan sonra artık çok eski ve güvensiz olarak görülmektedir. Fakat o zamandaki kıt imkana rağmen sağlam yapılmıştır. Günümüzde ise hala zaman meydan okuyan yapılar ayakta durmaktadır. Baktığımız zaman özellikle buradan aşağıya inerken sağ şeritte motorların küçük bir geçebileceği bir alan var.

Burası Tem Yoluna Biraz Ters Olsa da  Çevre Yolu Üzerinde Bulunmaktadır.

Değerli arkadaşlar buralardan geçerken biraz daha geçmişi ve tarihi tefekkür ederseniz geçmişe önem vermiş olursunuz. Ne olursa olsun geçmişten örnek almayanlar kendilerini asla geleceğe taşıyamazlar. Bu açıdan bir insan aynı yerden iki defa ısırılmaz. Yapılan hatalara bakarak onlardan ders alıp ileride daha sağlam bir duruş sergilemek bizim için erdem olacaktır. Bizler de ileride torunlarımıza daha güzel bir örnek olalım.

Aslında bakıldığı zaman çevresindeki gelişim gösteren yerlerin tam ortasında bulunmasına rağmen hiç bir şekilde büyümeyen bir yer. Bizler de burada yaşamamıza rağmen artık bunalım içinde yaşamaktayız. Bir çok ilçe içinde en geride kalan birinci yani sondan birinci. Burada yapmamız gereken tek şey belediye ile ilgili bir çok çalışmaların değişmesidir. Bu yerel seçimlerde bunun bize imkanını verecektir. Merter Kurye hizmeti sürüyor.

Merter Kurye, Güngören’den çevre ilçelere Kurye servisi devam ediyor

Son yıllarda büyük değişim gösteren İstanbul için geri kalmışlığın nedenleri ne olabilir ? Güngören Sanayi Mahallesi’de bu ilçededir. Fakat asında burası Kağıthane ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesi Kuryeden farklıdır. Caddesi üzerinde olduğu için, yani buradan başladığından dolayı Köy içi  tarafına biraz daha yakındır. Daha önceden bilinen adıyla Sanayi olarak geçen yer zaten caddenin diğer tarafı olarak biliniyor.

Ancak bildiğiniz üzere caddenin karşı tarafı Esenler ilçesine bağlıdır. Birde bu tarafı ise Bayrampaşa ilçesine bağlıdır. İşte biraz karışık olsa da burası böyle. Özellikle trafik olarak yoğun bir fazla mesai harcadığımız bir yer. Hatta  çevre yolu bulvarı üzerinde oluşan trafik bizleri artık çileden çıkarma başı ile bu noktasına getirmiştir. Bu alandan tabi ki bizler geçmek isteriz. Topkapı Güngören bağlantı yolu akşamları yoğun oluyor.

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE