Motorlu Kurye Nasıl Olunur

Motorlu Kurye Nasıl Olunur

Motorlu kurye nasıl olunur. Moto kurye olmak için ne yapmalıyım ikinci yazı dizimiz. Motor kurye olmak için ne yapmalıyım yazımızda sizlere şu ana kadar 7 maddeyi sizlere daha önceki üç makalemizde yayınlamıştık.

Bu yazılarımız 300 kelimelik kısa makale halinde yayınlamıştık. Şimdi sizlere bundan sonraki maddeleri hepsini buradan açıklayarak yazı dizimize son vermek istiyoruz. Aşağıdaki linklerden bu yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

 

1- Moto Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım- İlk birinci makalemiz 

2- Motorlu Kurye Nasıl Olurum- Birincinin devamı ikinci makalemiz

3- Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım- Ve en son makalemiz

Motorlu kurye nasıl olunur

Motorlu kurye nasıl olunur. Çok zor olunur. Çünkü aynı kelimelerde yazı yazmak spam sebebi olabiliyor. Son çıkan uygulamaların piyasa üzerinde olumsuz etkileri oluyor. Normal şartlarda aşağıda yazan maddeler her motosiklet kullanan bireylerde olması gereken vasıflar olmalıdır. Fakat her motor kullanmayı öğrenen şimdilerde kurye olabiliyor.

Moto kurye nasıl olurum

Moto kurye nasıl olunur. Hele son çıkan saçma sapan uygulamalar artık bu işi ele ayağa düşürdü diyebiliyoruz. Bu yüzden önüne gelen motorunu alıp bir uygulamaya kaydoluyor. Bu uygulamalarda sayısı artması için her kesi alıyor. Moto kurye olmak kaliteli sürücü sayısı git gide daha da düşüyor. Kaldığımız yerden devam edelim.

Acil motorlu kurye nasıl olunur

Motorlu kurye nasıl olunur. Üzülerek söylüyorum ki piyasada artık kaliteli sürücü kalmadı ve çok azaldı. Bu uygulamalar ne sigorta yapıyor, ne masraf yapıyor ne de başka bir şey. Hiç bir şeye karışmadan uygulama üzerinden sadece iş veriyor ve yüzde alıyor. Motorcu kimmiş ne olmuş nasıl kullanır hiç önemli değil. Motorunu alan kapmış bu işe koşuyor. Neyse biz konumuza gelelim. 

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım – 0555 278 23 30

 

Motorlu kurye nasıl olunur

1-) Ehliyet almalıyım

2-) Kask kullanmalıyım

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

4-) Eldiven, dizlik, mont, bellik kullanmalıyım

5-) Motosiklet tecrübesine sahip olmam lazım

6-) İstanbul içini iyi öğrenmem lazım

7-) Kaliteli, az yakan, çok arıza yapmayan motor almalıyım

😎 Trafik kurallarına uymalıyım

9-) Motosiklet ile değişik hareketler yapmamam lazım

10-) Sakin ve düzgün sürmeliyim 

11-) Sabırlı olmalıyım

12-) Dikkatli olmalıyım

13-) Trafikte kimseye zarar vermemeliyim

14-) Müşterilere kibar davranmalıyım

15-) Güzel konuşmalıyım

16-) Aldığım emaneti korumalıyım

17-) Yalan konuşmamalıyım

18-) Yağmurluk bulundurmalıyım

19-) Motorun bakımlarını yaptırmalıyım

20-) Fazla hız yapmamalıyım

21-) Efendi ve dürüst olmalıyım

22-) Karakterli olmalıyım

23-) Diğer sürücülere yardım etmeliyim

24-) Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

25-) Haram para kazanmamalı

26-) Evraklarım tam olmalı

Motor Kurye Olmak İçin

Motor Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım- 0555 278 23 30

8 -) Motorlu kurye nasıl olunur için trafik kurallarına uymalıyım

Daha önce yukarıda ilk yedi maddeyi yayınlamıştık. Şimdi sekizinci maddeden devam ediyoruz. Evet trafik kurallarına uymalıyım. Kesinlikle trafik kurallarına uymalıyız. Bunun iki nedeni var. Birincisi kaza anında can kaybında hatalı olduğumuzda çok canımız yanar.

İkincisi ise maddi olarak gelen cezalardan çok canımız yanar. Özellikle kırmızı ışık ihlali ölüm riski taşıyor. Çok dikkat etmeliyiz. Özellikle motorcuların yaptığı, ters yönden gitmek, kırmızı ışık ihlali, kask takmamak, an sağa sola şerit değiştirme çok tehlikeli durumlardır.

9-) Motosiklet ile değişik hareketler yapmamam lazım

Özellikle eline hemen motosiklet alan hareket yapmayı kafa kaldırmayı öğreniyor. Daha binmesinin inceliklerini öğrenmeden başka işlere kalkışıyor. Biz bu işten ekmek kazanmak istiyorsak böyle şeylere bulaşmamamız gerekiyor. Çünkü bu hayati ölümcül tehlikedir.

Mesela tek teker kaldırmaya çalışmak hele trafikte ölümcül risktir. Bir de direksiyonu bırakıp motor sürüyorlar bu daha tehlikelidir. Yada trafikte acayip akrobasi hareketleri yaparak. Ve daha bir çok yanlış şey var. Birde motora iki kişiden fazla binmek çok yanlış olaylar.

10-) Motorlu kurye nasıl olunur sakin ve düzgün sürmeliyim

Motor kurye nasıl olunur. Evet trafik içinde görüyoruz. Çoğu sürücüler deli gibi motosiklet kullanıyor. Sanki arı sokmuş ta sağa sola saldırıyor. Bir oraya bir buraya sağa sola dalıyor. Birde ani bir olayda heyecanlanan eli ayağı tutuşan elemanlar var.

Yani önüne ani fren yapan araba yada insan atlaması hayvan çıkması gibi durumlarda elleri ayaklarına karışıyor. Motor kullanırken sakin ve düzgün bir şekilde akışa göre kimseye zarar vermeden hızlı ve seri bir şekilde gitmek gerekir. Özellikle pizzacı ve hamburgerci tarzı motorcuları çok sakat sürüyor.

11-) Motorlu kurye nasıl olunur sabırlı olmalıyım

Trafikte çalışıyorsanız ve hele de İstanbul trafiğinde akşama kadar boğuşuyorsanız çok sabırlı olmanız gerekiyor. Bu hem biz moto kuryeciler için hemde tüm trafikteki şoförler için geçerlidir. Fakat bunu yapan sabırlı olan daha kimseyi görmedim. Yüzde yüz trafikte bile 10 cm için şerit değiştiren mahluklar var.

Bizim piyasada ise bir dakika bile bir ışıkta yada sıkışık yerde beklemeye tahammülü olmayan elemanlar var. Sabır yoksa hiç bir şey yok demektir. Her şeyin başı ilk önemli olan kural her şeyde sabırdır. Sabırlı olalım arkadaşlar.

12-) Motorlu kurye nasıl olunur dikkatli olmalıyım

Evet özellikle bizim piyasa trafikte çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü gözünü kırptığın anda önünde bir araç yada başka bir şey beliriyor. Özellikle İstanbul trafiğinde sürücü insanları motorları araçtan saymıyorlar. Bundan dolayı siz ana yoldan giderken nasıl olsa kaçarlar diye bilerek üzerinize kırıyorlar.

Yada sinyal verdikleri halde sizi sıkıştırıyorlar. Dikkat şart. Birde özellikle otoban ve büyük caddelerde artık eşya satan insancıklar birden önünüze çıkabiliyor. Dikkat edin. Özellikle geceleri karşıdan karşıya geçen insanlara dikkat edelim.

Moto Kurye Olmak İçin

Moto Kurye Olmak İçin – 0555 278 23 30

13-) Trafikte kimseye zarar vermemeliyim

Kul hakkına giren şeylerin başında trafik içinde seyir halinde iken yada park halinde hiç bir araca zarar vermemem gerekiyor. Yada aynı durumlarda insan dahil hiç bir hayvana, bitkilere ve eşyaya zarar vermem gerekiyor. Bu kul hakkına girmektedir. Bazı af ederseniz hayvanlaşmış sürücüler bilerek araçlara zarar veriyor.

Bazı motorcular trafikte araçlara zarar veriyor. Aynalarını kırıyor yada aracı geçerken çizebiliyor. Bunun için bu araç sürücüsü de ondan sonra geçen motorcuya yapacağını yapıyor. Kimseye zarar vermeyelim.

14-) Müşterilere kibar davranmalıyım

Hangi işte olursak olalım müşterilere kibar ve nazik davranmalıyız bu bir gerçektir. Çünkü bizim piyasada çalışan yüzde doksan motorcular genellikle kaba ve hal hareketleri tuhaf insanlar oluyor. Zaten bu işi yapan insanlar genellikle okumamış ilkokul mezunu insanlar.

Tabi ki aralarında üniversite mezunlarından daha iyileri var. Yada Üniversite mezunlarından çok kaba insanlar var. Biz işimizde kibar ve nazik olmalıyız. Beş dakika bir yerde beklemiyorlar. O zamanda başlıyorlar kaba olmaya. Lütfen yalakalık yapmadan kibar ve nazik olalım.

15-) Motorlu kurye nasıl olunur güzel konuşmalıyım

Hele bizim sektörde motorlu kurye olduğumuz için daha da önem vermeliyiz. Çünkü insanlar artık giyime kuşam ve konuşmaya önem veriyor. Bizde bu işte iki sıfır geride başlıyoruz. Çünkü üstümüz başımız kir pas içinde yada ne kadar temiz olmaya çalışsak ta kötü gözüküyor.

Özellikle yağışlı havalarda üstümüz ıslak ve berbat halde oluyor. Onun için bu açığı kapatmak için daha da güzel ve kibar konuşmalıyız. Kimseye de iş için eğilip bükecek halimiz yok. Ama kimseye de yapmacık yapmayalım kendimiz olalım. Ama güzel konuşalım.

16-) Aldığım emaneti korumalıyım

Moto kurye nasıl olunur. Bizler ne olursa olsun taşıdığımız her ürün veya eşya emanettir. İsterseniz bir kibrit çöpü gibi değersiz bir şey olsun. İster ise çok değerli malzemeler evraklar olsun. Bunlar bize emanet edilen şeylerdir. Bunların başına bir şey gelmemesi için her şeyi yapmalıyız.

Çünkü dinimizde bile emanete hıyanet etmek çok büyük suçtur günahtır. Aldığımız her şeyi emanet kabul edip çok dikkatli bir şekilde taşımalı, muhafaza etmeli,  kaybetmemeli ve çok dikkat etmeliyiz. Şahsen ben bir paketi teslim edince üstümden büyük bir yük kalkıyor.

Moto Kurye Olmak

Moto Kurye Olmak İçin Neler Yapılır – 0555 086 44 10

İleride Motor kurye olmak isteyen kardeşlerime tavsiyemdir

Motor kurye nasıl olunur. Her ne olursa olsun elinizden geldiğince bu işe başlamayın. Bu iş bu piyasada en son yapacağınız iş olmalıdır. Çünkü yukarıda anlattığım bir çok tehlikeden ve olaylardan dolayı başınıza bir çok şey gelebilir.

Sizin hatanız olmasa da diğer sürücülerin hatalarından dolayı kazaya karışabilirsiniz. Zaten bu işte ölme riskiniz çok yüksek. Allah bilir. Her an başınıza bir şeyler gelebilir. Kelle koltukta her sabah motora biniyoruz. O gün akşamı sağ salim eve dönebilmemiz çok zor. Eve dönenlerde çok şükür diyor. 

Motor kurye olmak için ne yapmalıyım makalemizin sonuna geldik

Motorlu kurye nasıl olunur. Evet bu konu hakkında sizlere yazabilecekler olarak daha uzun şeyler yazabilirim. Fakat bunlar daha ince konular olduğu için sizlere bu kadar yazmayı gerekli buldum. Umarım yazdığım bu makaleyi beğenirsiniz.

Bu konu ile alakalı yazacaklarım ve paylaşacaklar varsa bunu bizimle yorum kısmından paylaşırsanız çok sevinirim. Ben 1995 yılından itibaren bu iş bu sektör içinde çalışan bir kardeşiniz olarak sizlere kazandığım tecrübelerimi sunmak istedim. İnşallah sizlere yardımcı olabilmişimdir.

 

  • Normal Moto Kurye Teslimat Süreleri : 240 – 300 dakika arası 
  • Express Moto Kurye Teslimat Süreleri : 180 – 240 dakika arası
  • Vip Acil Moto Kurye Teslimat Süreleri :  60 – 90 dakika arası
  • Kar, yağmur, olumsuz şartlar trafik yoğunluğu teslim süresini değiştirebilir
  • Moto Kurye gönderileri için : 0555 086 44 10 – 0212 284 67 15’ten ulaşın

 

MOTO KURYE-0555 086 44 10

MOTO KURYE HİZMETİ İÇİN HEMEN ARAYIN – 0555 086 44 10

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE
%d blogcu bunu beğendi: