Menu
Kartal İlçesinde Büyük Çalışma

Kartal İlçesi Son Yıllarda Büyük Bir Atak Yaparak Çıkışa Geçti

0 Comments

Kartal İlçesine Ulaşımı Konusu Sıkıntı Oluşturuyor

Kartal ilçesi aslında ulaşımı en kolay olan bir kaç ilçeler arasında yer almaktadır.  Fakat ulaşım kolay olmasına rağmen trafik burada yoğun olmakta. Halen buraya kadar bir çalışma olmadı. Ama yeni başlandı zannediyorum. İşte bunun gibi sebeplerden dolayı buraya gelmek zaman alabilmektedir. Ama tabi biz ne güne duruyoruz değil mi? Tarihi olarak ise Osmanlı zamanında inşa edilen Vapur iskeleleri vardır burada. Şimdi ise modernleştirilerek halen bu zamanımızda bile hizmet vermeye devam etmesi önem ile sağlanmıştır. İşte bunu söylüyoruz ki bu vesile ile bu taraftan Avrupa yakasına ulaşmak daha kolay oluyor. Birde oradan bu tarafa yani bu ilçeye gelmek kolay bir yol ve hal almaktadır. Ayrıca Kadıköy Kartal metro hattı da ulaşımı kolay kılmıştır.

Metrobüs kullanan kişiler Uzunçayır’dan Binerler

Kadıköy den başlayıp Kartal metro hattı yapıldı çok şükür. İşte buradan aktarma yapabilirsiniz. Bunların üstüne bir yol daha bir de minibüs hatlarını bu ulaşıma eklemek gerekir. Bölgede bulunan bu hatlar özellikle gece de olmak üzere 24 saat çalışırlar. İşte bu minibüsler aracılığı ile Kadıköy ve E – 5 üzerinden buraya gelebilirsiniz. Bizim için sorun yok bizde motosiklet var. Her yerden oraya gelebiliyoruz. Ama gene de buraya Çevre yolu üzerinden trafik olmaktadır. Ne olursa olsun ulaşmak kolay bir hale dönüştü buralar.  İlçe bir çok işin merkezine yani alanına sahip olduğu için Kartal hızlı ekipleri ile daha da renkli hale geldi. Sayemizde yaşanılabilir bir hale geldi buralar. Neden bizim sayemizde. Hele yeni yapılan uzun binalar ve rezidanslar bize zorunlu oldular.

Bir çok çalışan işlerini Kartal ekiplerimiz ile çalışarak yürütmektedir.

Kocaeli yarımadası olarak bilinen bölgenin güney batısında yer almaktadır. İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerden biridir.  Anadolu yakasından yer alan sağlam bir ilçesidir. Yaklaşık 50 bin metrekare yüz ölçümüne sahiptir. Böyle olan ilçe aynı zamanda Pendik ile Maltepe gibi ilçelere de komşudur. Halk arasında İstanbul’un balkonu olarak bilinen Yakacık bölgesi buradadır.  Ayrıca bununla birlikte şehrin en yüksek yeri olan Aydos Dağı gene buradadır. Burası hem sanayi ilçesidir. Hemde hemen yanında sahili de olması sebebi ile burada bulunan bir çok liman ve işletmeye ev sahipliği yapar. Son sayımına göre ilçede şu anda 750 bin kişi yaşamaktadır.

1 thought on “Kartal İlçesi Son Yıllarda Büyük Bir Atak Yaparak Çıkışa Geçti”

  1. Avatar MOTORLU KURYE dedi ki:

    Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş. Sizin ellerinize sağlık teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK KURYE