Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş Şekli Ve Yüzdelik

Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş

Bir Kurye Firmasının Verdiğ Maaş Şekli Ve Yüzdelik Nasıldır?

Değerli arkadaşlar bu gün size bir kurye firmasında çalışan kurye çalışanlarının nasıl maaş aldıklarınız yazacağım. Bu tür firmalar ilk baştan sizlere  söyleyeyim ki maaşlı çalışmıyorlar. Tabi çalışan firmalar var. Fakat normal şartlar altında hepsi yüzdelik olarak çalışıyor. Bir kurye firmasına girdiğiniz zaman maaş değil yüzdelik alırsınız. Bu firmalar nasıl çalışır? Bir kurye firmasının verdiği maaş nasıldır.

Bir kurye firmasının verdiği maaş yüzdelik çalışır

Evet nasıl yüzdelik çalışır. Kurye firmalarının kendilerine ait müşterileri ve abone firmaları bulunuyor. Bu müşterilerden günlük olarak sipariş alırlar. Bir çok firma her gün sipariş veren de vardır, ara ara verende vardır. İşte vu firmaların günlük gönderi hacmi vardır. Bu hacim yada bizler kayıt diyoruz buna o firma kaç kayıt alırsa ona göre kurye ihtiyacı vardır. Bir kurye firmasına 

Yüzde kaç çalışır

Bir kurye firmasına girdiğiniz zaman motosiklet size ait olur. Motorunuz ile o işe başvurursunuz. Sizin kazancınız günlük yaptığınız işin yüzde ellisidir. Yani yaptığınız cironun yüzde ellisini siz alırsınız. Tüm masraflar size aittir. Motosiklet, benzin, yağ, masraf, yemek, yol ve kadv  size ait olur. Siz sadece akşam gider kazandığınız paranın yarısını alırsınız. Yani yüzde elli elli fifti fifti demek oluyor ilk bakışta.

Sizin karınız nedir?

Kurye firmaları size sadece çanta veriyor. Motorların arkasına taktığınız çanta. Üstüne kurye firması adı yazar. Bazı firmalar yağmurluk veriyor. Bazı firmalar da alt ve üst motosiklet elbisesi verebiliyor. Çıktığınızda bunları tabi geri veriyosunuz. Birde mecburen sizlerin sigortanızı ödüyor. Fakat bazı firmalar geri kesiyor. Bazıları 15 gün kuryeden alıyor bazılarıda hiç ödemiyor. Bazılarıda yarım aylık ödüyorlar.

Bir Kurye Firmasının Verdiği Maaş Şekli Ve Yüzdelik Sistemi

Yani sizin anlayacağınız firmalar kendi yüzde ellisini alıyor siz ne yaparsanız yapın diyor. Ayrıca birde sizden benzin fişi istiyorlar. Onuda vergiden düşmek için. Ayrıva devletin verdiği agi diye bilinen ücreti de size ödemiyorlar. Çünkü onlar için zaten size yapacağını yapmış sigortanızı ödemiş daha ne istiyorsunuz ki onlardan demek istiyorlar size. Siz günde 250-300 km yol yapın motorunuz bitsin onlar için önemli değil.

Motorlu Kurye,  https://www.motokurye.org/moto-kurye/bir-kurye-firmas…ekli-ve-yuzdelik.html ‎

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE