En iyi 25 Motorlu Kurye Firması

En iyi 25 motorlu kurye

En İyi 25 Motorlu Kurye firmaları hangileridir.

En iyi 25 Motorlu Kurye firmaları seçerken dikkat edilmesi gereken hususları ve detayları elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışacağız. Bu incelemeyi yaparken de sizlerin daha doğru bir firma ile tanışmanız için sizlere yardımcı olacağız. Bizler bu sıralamada genel olarak internet sıralaması bazında yapmaya çalıştık. Aynı zamanda ilk kuruluş ve eski firmalara yer verdik. Şu anki durumları ve elaman sayıları ile araştırma yaptık. İşte bu kriterler başta olmak üzere ilk 25 firmayı oluşturmaya çalıştık.

Bu amaç ile oluşturmak istediğimiz listeyi kimseyi kayırmadan itina ile seçmeye çalıştık. Bakıldığı zaman web sitelerine binin üzerinde bu işi yapan sitenin olduğunu gördük. Hatta bu sayı binlerce sayıyı bulmaktadır. Ancak son zamanlarda domain yani isim alan adı fiyatlarına gelen vergi ve zamlardan dolayı çoğu insan kişi ve şirket elindeki bir çok ismi artık salmaya başlamıştır. Bundan dolayı bu sitelerde git gide azalma görülmeye başlamıştır.

 

Kurye Nedir? En İyi 25 Motorlu Kurye

Kurye nedir ? Ne iş yapar? Moto Kurye Fiyatları ve uygun kurye firmaları gibi bir çok konudaki kriterlere göz atarak bu işlemi gerçekleştirdik. Sizler de bu işten yararlanmak istiyorsanız ilk arayacağınız özellik güven ve kalite olmasıdır. Dürüst çalışmak ve daha sonra hız ve daha sonra ise tamamlanan iş gelmelidir. İşte bu yazımızda dikkat etmeniz gereken konuları yazmaya çalışacağız. İşte bu bakımdan işiniz için lazım olacak firmalara için yardımcı olmaya çalıştık.

Kurye nedir? Bilinen adı ile bu isim daha çok insanlara yasa dışı ürünler, maddeler ve para gibi şeyler taşıyan insanlar akla geliyor. Tabi bu anlayış sinema ve televizyon gibi görsel ekrandan insanların kafasına işlenmiştir. Aslen kurye bir eşyayı bir adresten başka bir adrese taşıyan acil motorlu veya yaya çalışan elemanlardır. Yani modern postacı da diyebiliriz. Eskiden atlı postacılar varmış şimdikiler ise motorlu postacılar diyebiliriz.

Neden Bir Kurye Lazım Olur? En İyi 25 Motorlu Kurye

Özellikle İstanbul için artık vazgeçilmez bir araç oldu diyebiliriz. Çünkü artık insanların tüm ihtiyaçları motosikletli kuryeler tarafından yerine getirilmektedir. Peki nasıl yani diye soranlar için Türkiye içinde en fazla yoğunluğa sahip İstanbul Ülkemizin nüfusunun beşte birini oluşturmaktadır. Buda bu şehirde büyük bir yoğunluk oluşturmaktadır. Bundan dolayı araçlar ile bu trafiğin içinden çıkmak artık imkansız hale gelmektedir.

İşte bir yerden başka bir yere bir şey yollamak isteyen insanlar kargo firmalarının bir gün sonra teslim etmelerinden dolayı acil işlerde kurye firmalarına daha fazla yönelmişlerdir. Anlık ve saatlik acil işleri olanlar bu iş için motorlu kurye firmalarını artık yüksek oranda kullanıyor. Artık bu zamanda aklınıza gelebilecek her çeşit iş yeri ve sektörün kullanmak zorunda kaldığı bir sistemdir kuryelik. Özellikle büyük şehirlerde ve yoğun olan illerde bu sistem kullanılmaktadır.

Kurye şirketleri ve Kurye faaliyet alanları, en iyi 25 motorlu kurye

Özellikle evrak ve posta işleri dışında, her türlü her sektörde olan numune, örnek, araç, gereçleri ve daha bilumum malzemeyi taşıyorlar. Sadece bununla bitmiyor, artık, yiyecek sektörünün tamamında bunlar var. Çiçek sektöründe, su dağıtım sektöründe, pizza, yemek, fasfood sektöründe, kredi kartı dağıtımı kurye net sektöründe dahi bu arkadaşlar var. Daha sayamadığımız bir çok alanda bizlerin her şeyini evimize kadar getiriyorlar.

Ayrıca teknolojinin gelişmesi ile birlikte son çıkan bir çok uygulama da gene bu motor kurye çalışanlarına mecbur kalmıştır. Bu uygulamalar arasında en günceli ise scotty yolcu taşıma uygulamasıdır. Bu uygulama yolculuk paylaşım uygulaması olup çok popüler bir hale gelmiştir. Bu konu için scotty yolculuk paylaşım sistemi yazımızı okuyabilirsiniz

Başlıca bir çok uygulama da özellikle İstanbul içinde hayatımıza girmiştir.

Yine bunlar içinde Glovo uygulaması istediğiniz şeyi sipariş verebilirsiniz. Marketlerden alıp size getiriyorlar. Bir başka uygulama ise Getir uygulaması ise yine size kendi internet sitesinde bulunan ürünleri sipariş vererek kapınıza kadar teslimat sağlamaktadır. Eski uygulamalardan biri olan yemek sepeti sistemi de bu bağlamda kurye elemanları ile çalışan başka bir firmadır. Bir çok alanda daha sayamadığımız uygulamalar vardır.

Bu firma başka kurye firmaları ile dolaylı çalıştıktan sonra artık kendi bünyesinde motorlu kurye almaya başlamıştır. Bu ve bunun gibi uygulamalar için öğrenmek istediğiniz şeyler varsa motorlu kurye uygulamaları adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Biz tekrardan konumuza dönelim ve moto kurye işi yapan firmalar ile çalışmak istediğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere söyleyelim. İşte bu konuda çok dikkat etmeniz gerekenler.

 

En iyi 25 motorlu kurye firmalarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

En iyi kurye firmalarını seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler aşağıda 7 madde olarak belirtilmiştir.

1- Vergi veren ve resmi bir firma olmasına dikkat edin.

Neden çünkü genel olarak size fatura kesebilen bir firma olması gerekmektedir. Faturası ve resmi olmayan hiç bir firma ile asla çalışmayın. Çünkü başınızın derde girme olasılığı yüksek bir orandır. Faturası olan kurye firmaları daha güvenilirdir. Zaten faturasız yollanan tüm işler Devlet kontrolünde olması gerekmektedir.2-

2- Güvenilir firma olmasına dikkat etmelisiniz

Artık günümüzde karı kocanın bile bir birine güvenmiyor. İşte bu zamanda hiç tanımadığınız ve özellikle internetten bulduğunuz bu firmalara nasıl güveneceksiniz. Hiç bilmediğiniz bu insanlara malınızı, eşyanızı nasıl teslim edeceksiniz? Ya çalınırsa? Ya bir şey olursa, ya kaybolursa? İşte bu olay maalesef zamana dayanan bir durum olacaktır.

3- 7/24 Destek verebilmesine dikkat etmelisiniz

Gün içi teslimatlarda ulaşabileceğiniz muhatap olacağınız çağrı merkezi her firmada vardır. Fakat bazen gece mesai saatleri içinde iş verip, mesai saatleri dışına taşan gönderiler olabilir. Veya gece gönderiniz olabilir. Bu gönderinin akibetini öğrenmek için belli saatler dışında size cevap verebilecek muhatap bulacağınız bir kişi bulmanız çok önemlidir.

4- Müşteri Memnuniyeti odaklı olmasına bakmalısınız

Bu piyasa içinde bir çok firma ilk olarak aldığı işlere bakar. Kazandığı ücrete bakar. Ve buna göre teslimat sağlar. Fakat bazı firmalar ise kazançtan öte ilk başta müşteri memnuniyetine bakmaktadır.

Bazen kar etmese bile müşterisini kaybetmemek veya kırmamak için zarara bile uğramaktan çekinmez. Böyle firmalar her zaman daha iyidir.

5- Hızlı ve dikkatli olmasına dikkat etmelisiniz

Akla gelen ilk şey motosiklet ile yollanan paketler ne kadar geç gider ki? Fakat öyle olmuyor. Çoğu firma aldığı bir paketi kuryenin üstünde dolaştırarak zaman kaybeder. O kurye elemanına daha başka işlerde toplatarak ilk aldığı paketin çok zaman kaybetmesine neden olur ve işi geç teslim eder.

Bazı firmalarda hızlı gideyim derken dikkatsiz davranır ve bir çok aksilikler yaşar. O ürüne zarar veya kaybolmasına bile neden olabilir. Bu tür olayları sık yapan firmalar ile çalışmamak gerekir.

6- Tecrübeli ve eski firma olmasına önem vermelisiniz

Bu sektör tecrübesiz ve bu iş hakkında fazla bilgisi olmayan firmaları kaldıracak bir sektör değildir. Özellikle genç ve yeni bu işe başlayan ekip üyeleri bir çok yönden bu işi bilmez. Bu yüzden paket ve evrakların aksamasına neden olur.

Durmadan kaza yaparlar. Kimse bilerek kaza yapmaz. Fakat tecrübesiz sürücüler yapar. Veya İstanbul içindeki gidecek adresi bulamazlar. Geç teslimat sağlar. Bu gibi durumlara dikkat etmekte fayda vardır.

7- Motosikletlerine ve kurye elamanlarına bakmalısınız

Çalışan bu arkadaşların motosikletleri her zaman bakımlı ve yeni olmalıdır. Eski, yıpranmış ve modeli düşük bir motosiklet her an bozulmaya mahkumdur. Bundan dolayı her an kendini yenileyen ve bakımlı yeni motorlar ile çalışan firmalar daha sağlam çalışır.

Ayrıca kurye ekip üyelerinin de üstü başı temiz ve düzgün olmalıdır. Tabi temizden kasıt pis olmamalıdır. Sonuçta motor kullanılıyor. O kadar da olur. Ama yinede daha temiz ve bakımlı olunabilir.

Bu yazıyı okuduktan sonra buraya kadar gerekli tecrübe ve birikimimizin olduğuna kanaat getirdiniz diye düşünüyorum. Artık bu kadar açıklamadan sonra sizlere beklediğiniz gibi artık en kaliteli ve en iyi kurye firması kimdir sorusunu yanıtlama zamanı geldi.

 

En iyi En Kaliteli 25 Motorlu Kurye Firması, En iyi 25 motorlu kurye

Sizin için en iyi 25 kurye firmasının tüm özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

1 – Moto Kurye Nakliye Ve Dağıtım Ltd Şti – motokurye.com.tr

Sektör içinde ilk kurulan kurye firmalarından ilk iki sırada yer alan firmadır. Sektör içinde 1992 yılından itibaren var olan iki kurye firmasından biridir. Çok tecrübeli ve kurumsal olarak hizmet veren bu firma 2019 Nisan ayı itibariyle uzun zamandır aynı adresinde Mecidiyeköy Şehit Ahmet Sokak No: 34 de bulunmaktadır.

Sektör içinde uzun soluklu firmaların başında gelmektedir. Şuan da piyasa içinde çalışan bir çok motorlu kurye elamanlarının mutlaka yolunun kesiştiği ve çalıştığı bir firmadır. Uzun zamandır sahibi aynı kişi olarak bu yolda düzgün bir şekilde devam ediyor. Şuan tahminen yaklaşık 50 kişi civarında bir çalışanı mevcuttur.

2- İstanbul Moto Kurye – istanbulmotokurye.com

Sektör içinde 1995 yılından itibaren var olan firmaların başında gelen bu firma genel olarak İstanbul içinde çok etkili bir çalışmaya sahiptir. Genel yapı olarak eski kuryelerden iki arkadaşın kurduğu bu firma uzun soluklu firmaların başında gelmektedir. Kaliteli ve güvenli hizmet için arayabileceğiniz firmalar arasındadır.

3- Tem Kurye – temkurye.com

Bu firma da uzun zamandır bu piyasa içinde çalışan firmaların başında gelmektedir. 1997 yılından itibaren itibaren bu sektör içinde var olsa da il sektöre giriş ismi başka bir Kurye firması olarak girmiştir. Daha sonra ismini değiştirerek Tem Kurye ismini almıştır. Eski ismi ve yeni ismi ile kuruluş zamanları arasında bir bilgimiz olmadığından bir şey söyleyemiyoruz. Fakat bu isimde 2002 yılında hizmete başladığını söyleyebiliriz. Şu anda bu piyasanın en büyük firmalarından biridir.

4- Kuryetel – kuryetel.com

İlk kurulan kurye firmasıdır. 1992 yıllarında başlayan serüvenleri bu güne kadar devam ediyor. Genel yapı olarak oturmuş bir kadroları vardır. Fakat son yıllarda büyük bir düşüşe geçmişleridr. İnternet sitelerini son yıllarda geliştirdiler. Bu yüzden büyük kayıp yaşadılar. Yinede eski güvenilir bir firmadır.

5- İstanbul Motor Kurye – istanbulmotorkurye.net

İstanbul içinde çalışıyorum en eski firmalardan biriside bu firmadır. Geniş çalışma hacmi ve kurye ağı servisi Bu metropol bölgesinde hizmet veren ilk sıradaki firmalar arasında yer alıyor. Gayet kaliteli motosikletleri ve düzgünlüğü ile sektöre damga vuran firmaların başında geliyorlar.

6- İstanbul Express Kurye – istanbulexpresskurye.org

İnternet siteleriinde üst sıralarda yer alan bir firmadır. Genel olarak devamlı üst düzey görüyoruz. Bundan önce listeye alıyoruz. Bundan dolayında bu piyasa içindeki büyük firmaların çalıştığı.

7- Süvari Kurye – suvarikurye.com

Bu firmamız da gen internet dünyasını hedefleyen ve üst sıralarda yer alan bir şirketimizdir. Şu ana kadar kendileri hakkında bir şikayet olarak bir bilgi duymadık. Deriden ve İçten çalışan güzel bir firma olarak biliyoruz.

8- Alo Kurye – alokurye.com

En eski firmaların başında ilk beş sırada gelen firmadır. Atında Zamanında büyük başarılara imzaladı. Yüksek elemana sahip olduğu yıllar geniş alana hizmet vermişleridir. Fakat bu firmamız da eskilerden sayılsa da geçene geçenlerde aradadır.

9Pera Kurye – kuryepera.com

Bu firma yeni açtı firmalar arasın geldi. Fakat internet piyasasında çok etkin bir yere sahip özel firmalar arasında yer alıyor. Bütçe olarak internet üzerinden büyük yatırım yapmış ve belli seviyeye kadar giden bir firma olarak temiz çalışıyorlar.

10 – Altın Kurye – goldkurye.com.tr

Yeni firmalar arasında yer alsa da çalışma alanı olarak yüksek bir potansiyeliyele sahiptir. Ümraniye taraflarında bulunan şirketler son zamanlara da kaydedildiği. Bu sektörde yurtdışı kargo dışında etkin hizmet veriyorlar.

11- Alo Motorlu Kurye – alomotorlukurye.com

İstanbul’un içinde temiz hizmet ile dikkat çeken firmaların önünde. Yeni açılmalarına rağmen en eski motorize olan ile çalışan bir firmadır. Ender firmalarındandır. Yüksek performans ve yüksek enerjili güçlü bir firmadır. Tavsiye ediyoruz.

12- Motorlu Kurye Servisi – motorlukurye.com.tr

Bu firmamızı gene internet üzerinden aramalarda üst sıralamada olduğu için listemize aldık. Firma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasak ta kendileri hakkında kötü bir izlenim yada bir olay duymadık. Sektörlerdeki çalışan güzel bir firmadır. Müşteri potansiyeli ve portföyü geniş olan firmalarındandır.

13- Sys Kurye Express – kuryeexpress.com

Önceki internet reklamcılığı bundan dolayı hizmet veren bir firmadır. Eski bir kurye tarafından öldü. Belli zamanlar içinde güçlü hizmet sunan bir şirkettir. Erken hızlı ve seri servis edildi. Büyük oranda İstanbul içinde hizmet veriyorlar. Güvenilir bir firmadır. 

14- Expres Kurye Hizmeti – expreskurye.com.tr

Tarihi olarak oğlu on yıl içinde geçen firmalar arasında oluyor. Google’da Google’da Internet üzerinde reklam yayınları ile tanınmış ve bu yolların başında daha fazla çalışanların içinde yer alıyor. Samimi ve düzgün bir firmadır. Yerler Okmeydanı açıkdır.

15 – Aras Kurye – araskurye.com.tr

Hem kargo hemde kurye olarak faaliyet gösteren bir firmadır. Aras Kargo firmasına ait oldugunu tahmin ediyoruz. Sonradan ayrıldı mı? pek bilmiyoruz. Ama eski firmalar içinde yer alıyor. Halen konuşmasını sürdürüyorlar.

16 – Bizim Kurye – bizimkurye.com.tr

Eski ve yerel firmalar arasında yer alan bir kurye firmasıdır. Bildiğimiz kadarıyla ilk şirketi şirketlerden sonraki jenerasyon içine yerleştirerek bir firmadır. Yani tarihi eskilere dayanan bir şirket. Halen varlığını sürdüren ender firmalar arasında yer alıyor.

17 – Rekor Kurye – rekorkurye.com.tr

2000 lirasında hizmete geçen eski bir firmadır. Ancak, zaman içinde iniş ve çıkışlara devam ederken hala görüşmelerini sürdürmeye devamlar. Gene güvenilir firmalar arasında alan alan dürüst ve ilkeli bir yapıya sahiptir. Yalansız bir çalışma şekilleri vardır.

18- Lider Kurye – liderkurye.com.tr

Bu firmamızda gen ilk firma firmalarını ayrıştırmadan geçen bir işletmedir. Zamanla büyüyerek bu pazardaki kendilerine yerleşmişlerdir. Biliyoruz kadar ile halen güçlü bir hizmet ile yollarına devam ediyorlar.

19 – Doğan Kurye – dogankurye.com.tr

Bir firmadan ayrılan bir eleman önceki. Zamanla yüksek yerlere kadar çıkıldı. Daha sonra belli bir ülkede devam eden. Bu firmamız da eski tasarımlar yer verdik.

20 – Alo Moto Kurye – alomotokurye.com

Geçmişi daha yeni olan firmalardandır. İnternet siteleri son satış yatırım yapan firmaların açılıyor. Çalışan sayısı ve verdikleri hizmet hakkında daha fazla bilgimiz olmasa da internet üzerinde hala var olan bir şirkettir.İlk sıralarda olduğu için yer verdik.

21 – Ansa Kurye Servisi – ansakurye.com

Bu firmamazda gene eski kurye arkadaşların bir araya gelinmesi ile birlikte bir firmadır. Şu andaki sahibi Sinan Çakır tarafından yönetiliyor. Genel yapı olarak internet reklamcılığı, hizmet veren firmaların açılıyor.

22- Süper Kurye – superkurye.com

Daha çok özel ve acil ürünler servis teslimi ve adrese teslim etme olarak Çalışıyor. Özellikle gece acil iş işiniz yada başka bir ürüne ihtiyacınız duyan insanlara yardım için istediğiniz bir şirket. Taşıma ücreti olarak belli bir ücret alıyor.

23 Doğuş Kurye – doguskurye.com

Bu firma gen uzun zamandır sektör içinde var olan kaliteli müşteri odasında. 1995 yılından itibaren bu sektörde hizmet veren güvenilir firmaların lideri. Uygun ve ekonomik fiyatlar ile dikkat çeken firma, aynı zamanda çok hızlı teslimat ilk ilk sırada bulunan firmalardandır. Kesinlikle güvenciliği yapan firmaların açılıyor.

24- Karizma Kurye – karizmakurye.com

Daha önce başka firmada çalışıp sonradan kendi sitelerinden hizmet veren firmadır. Web siteleri geride kalmış olsa da kendileri ve ilkelerini ilk edinen bu iş içinde var olan bir firmadır. Genel olarak istanbul içinde şehir içi olarak hizmet veriyorlar. Düzgün bir firma.Değerli dostlar ve arkadaşlar.

25- Moto Kurye Servisi – motokurye.org

MOTO KURYE HİZMET

En iyi 25 motorlu kurye

Eski firmalardan biride bu firmadır. 2008 yılından itibaren çalışmaya devam ediyor bu firmada çalışanlar ilk sektör içinde var olan elemanlardan alıyor. Bir çok müşteri etkin etkin bir vazife gösteren bu firmada.

Çalışkan, dürüst ve estetik olarak ta düzgün bir hizmet veren bu firmayı da tavsiye ederiz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu arkadaşlar dünya çapında çok hızlı hizmet sunmaktatalar. Hizmetlerinde acil kurye yöntemini kullanmaktalar.

 

Sonuç olarak kurye piyasasını çok seviyoruz. Kırılmaca darılmaca yok. En İyi 25 Motorlu Kurye

Motorlu kurye servisi veren kurulu başlıklı yazımda İnşallah bahsedeceğim.

Burada yer veremediğimiz firmalar lütfen bize kırılmasın yada bize kötü yorumlar yapmasın rica ediyoruz. Bu alımı olmayan başka firmalar da var. Onlarda güzel firmalar. Biz sadece göz önünde olan ve eski firmalardan bildiğimiz kadarıyla bu listeyi oluşturduk.

Ayrıca bu sitemizden dışarıya bu kurye firmalarının yani sizlerin linklerini buradan paylaşıyorum. Sizde bu emek verdiğimiz bu en iyi 25 motorlu kurye yazıyı internet platformu üzerinden, sosyal medya sitelerinde paylaşırsanız sevinirim.

Buradaki amacımız şudur ki, en iyi 25 motorlu kurye bu çalışma kimseden önce ilk biz yapalım dedik. Sadece armut uygulamasında bulundu bir liste vardı. O da saçma sapan firmalar olduğu için bu listeyi hazırladık.

Link verdiğimiz firmalar ise sizden habersiz bu listeye sizi yazdım diye bana geri dönüşüm yapabilirler. Ancak böyle makaleler onun sektörde olduğu için kızmanız gerekmiyor. Linkler sitemizden kaldırılmayacaktır emin olabilirsiniz.

Böyle çalışmalarımız ilerleyen bir zamanda devam ediyor. En iyi 100 kurye firması makalesinde çok yakında yayına girecektir. Tüm kurye meslekdaşlara kazasız, belasız, bereketli hayırlı işler diliyorum. en iyi 25 motorlu kurye şirketi makalemiz bitmiştir.

 

Ahmet Bal

motokurye.org@gmail.com

0555 278 23 30

5 Comments

  Moto Kurye

  Kaliteli ve emeğinize sağlık. Bu ayırt edicidir. Belirli bir söz içeriğini izle ve izle biz şaşırdık. Bu tür parçaları tam olarak merak ediyoruz. Bir diğeri mülk mücadelesini ve bu işteki çabayı takdir ediyor. Etkilendim, söylemeliyim. Çok nadiren hem eğitici hem de eğlendirici bir blogla karşılaşırım ve size söyleyeyim, kafasına çivilendi. Düşüncelerin önemlidir; Mesele, yeterince insanın akıllıca konuşamadığı bir şey. Bununla ilgili bir şey arayışımda bununla karşılaştığım için çok mutluyum.
  Moto Kurye, https://www.alomotorlukurye.com

  Moto Kurye

  Moto Kurye sektörü hakkında güzel bir derleme olmuş.

  Elinize sağlık.

  istanbul moto kurye

  çok güzel bir yazı teşekkürler

  izmit kurye

  Hem yazdığınız bu makale hemde siteniz çok kaliteli. Sizleri tebrik ediyor, hayırlı işler diliyorum. Kalite her işin başında geliyor. Bizde sizin gibi olmaya çalışıyoruz.

  körfez kurye

  Hem yazdığınız bu makale hemde siteniz çok kaliteli. Sizleri tebrik ediyor, hayırlı işler diliyorum. Kalite her işin başında geliyor. Bizde sizin gibi olmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE