Moto Kurye Olarak Kask Kullanmak

Moto Kurye Olarak Kask Kullanmak

Moto kurye olarak kask kullanmak ve önemi

Moto kurye olarak kask kullanmak ve önemi kask kullanmak yada kask kullanmamak. Değerli arkadaşlar uzun zamandır motosiklet süren bir arkadaşınız olarak önlem ve ikaz için bu konuya değinmeden geçmek olamazdı.

Moto kurye motosiklet kullananların yüzde elliden fazlası hatta çok daha fazlası kask kullanmıyor. Bunu üzülerek söylemek istiyorum. Kask kullanmak yada kullanmamak sizin elinizde olan bir durum. 

Hele bizim mesleğimizde motorlu kurye ve sürenler için ilk şart güvenliktir. Ve bunun başı da kask takmakla gelir. Bizler her türlü önlemimizi alarak bir çok şeyde hayata tutunabiliriz. Sizin aklınızın ve isteğinizin ucundadır.

Moto kurye olarak kask kullanmak

Motorcuların kask kullanmak ile alakalı cezalar var. Çünkü bunun cezası olduğu halde ki ilk buna bakıyorlar, acaba polis var mı diye. Maalesef ucunda ölüm olan bir durumdan bahsediyoruz. Moto kuryeler biraz daha mantıklı bu konuda.

Motor sürücüleri neden kask takmaz. Kask takmak dediğimiz gibi ölümcül bir hatadır. Ve maalesef motorcuların çoğu kask takmıyor. Hele moto kurye elamanları dışında iş yapan bir çok sektörde bulunan motorcuların yüzde doksanı kask takmıyorlar.

Bunun nedeni ise kask takarken sıkılmaları ve daralmaları olarak söylüyorlar. Fakat bir gün olmaz olmaz ama kaza yapacakları akıllarına gelmiyor. İkinci olarak ta hız ve motosiklet sürme keyiflerinden dolayı kask takmamayı tercih ediyorlar.

 

Kask kullanmanın önemi nedir?

Birde motorlarına artçı aldıkları zaman yanlarında kask olmuyor ve o kişi yada arkadaşı kasksız biniyor. En büyük hatalardan biri kask takmamak Maalesef insanlarımız hele gençlik çok cahil. Hayatı bir oyun zannediyorlar. Yada ölmeyi bayılmak.

Ya da sakat kalmayı eğlence sanıyorlar. Halbuki hayat içinde bir çok olayda önlem alınarak bir çok olaydan kurtulabilirsiniz. Allah’ın taktiri olarak bizler eskilerin lafı ile eşeği kavi bağla da kurt yemesinden korkma yada kaçmasından korkma. 

Kask kullanmak akıllı davranmaktır. Hele kask dışında diğer ekipmanları kullanmak daha akıllıca olur. Bizim motor kullanan sürücülere tavsiyemiz ceza yememek için değil hayatta kalmak için ve sakat kalmamak için güvenlik için kask takmalarıdır.

Moto kurye olarak kask kullanmak

Moto kuryeler veya diğer motor sürücüleri olarak kafadaki bu kullandıkları kaskların da dandik değilde hiç olmaz sa orta derecede kaliteye sahip bir kask olmasıdır. Orta dereceli kasklar vardır.

Çünkü hayat şakaya ve bir anlık gaflete gelmeyecek kadar ince bir ip gibidir. En küçük hatamızda hayatımızı kaybedebiliriz veya ölümcül kazalar yapabiliriz. Buda hayata el veda demektir.

Motorlu kurye olarak bu piyasa içinde başımızı yere vurmak ise bunun ilk başında olan durumdur. İnsanlar ne olursa olsun kendi sağlıkları için mutlaka motora binerken kask kullansın.

 

Moto Kurye

0555 278 23 30

info@motokurye.org

www.motokurye.org

 

  • Normal Moto Kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası teslim olur
  • Express Moto Kurye teslimat Süreleri : 180 – 240 dakika arası teslim olur
  • Vip Acil Moto Kurye teslimat Süreleri :   60 –   90 dakika arası teslim olur
  • Kar, yağmur, olumsuz şart, trafik yoğunluğu teslim süresini değiştirebilir
  • Motorlu Kurye gönderileri için : 0555 086 44 10 – 0212 284 67 15’ten ulaş

 

MOTO KURYE HİZMETLERİ - 0555 278 23 30

MOTO KURYE HİZMETLERİ – 0555 278 23 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE
%d blogcu bunu beğendi: