Ehliyetsiz Motor Kullanmak

Ehliyetsiz Motor Kullanmak

Ehliyetsiz Motor Kullanmak ne gibi sorunlar oluşturuyor

Ehliyetsiz Motor Kullanmak çok yanlış bir olaydır. İlk olarak kesinlikle ehliyet almamız gerekiyor. Çünkü trafiğe çıkmadan önce ehliyet sahibi olmak şarttır. Şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var. Motoru ehliyet mi sürüyor ? diye. Motosiklet ile ilgilenen gençler şimdilerde erkenden motor sürmeyi öğreniyorlar. Çoğu kişi bu zamanda ve hele bu şehirde on ila on beş yaşına kadar motor sürmeyi öğrenen bu gençler ehliyetsiz motor sürüyorlar. Bu da büyük sorunlara neden oluyor. Moto kuryeler bu açıdan zor durumda kalır.

Motosikleti acaba ehliyet mi sürüyor itirazları hakkında

Evet ehliyet sürmüyor fakat trafikte bir olay ile karşılaştığınızda ehliyetiniz olması gerekiyor. Kaza olduğu zaman başınız derde giriyor. Birde şimdilerde gençler 16 yaşında ehliyet alabiliyor. En düşük motosiklet ehliyetini 16 yaşında artık alıyorlar. Sonra 17 yaşına gelince bir üstü ve 18 yaşına gelince hepsini alabiliyorlar. Fakat şimdilik böyle. İleride değişecek mi? bakalım.Günümüzde yani 2020 yılına gireceğimiz şu günlerde motosiklet ehliyetleri motor büyüklüğüne göre yeniden ayarlandı. Düzenlendi.

Ehliyetler hakkında değişiklik mevzuatı hakkında mesele

Bizim zamanımızda A2 ehliyet bütün motorları kapsamaktaydı. Şimdilerde bu düzenleme değişti ve A, A1, A2, M ehliyet olarak düzenlendi. Biraz karışık oldu. Bu konu ile ilgili size buradan bilgi yazarım fakat hepsi İnternette var. Birde bunların değişme olanağı olduğu için ilerleyen zamanlarda yanlış bilgi vermek istemiyorum. Fakat mesele şu ki artık motosikletlerin motor büyüklüğüne göre ehliyet soruluyor. Bir bakıma bu daha iyi olsa da bu kadar teferruatın gereksiz olduğuna inanıyorum.

Ehliyetsiz motor kullanmak sürücü için çok yanlıştır

İlk olarak ehliyetsiz kaza yapınca haklı da olsanız haksız duruma düşersiniz. İkinci olarak yaramalı ve ölümlü kazalarda büyük cezalar alırsınız. Ve sonu hapis ile biten durumlar daha yüksek olmaktadır. Üçüncü olarak kaza falan olmadan trafikte giderken böyle yakalandığı zaman bunun büyük bir cezası var. Hem motosiklet kullanana hemde sürücüye ayrı ayrı cezalar. Bu cezalar artık motosiklet fiyatı kadar yüksek olabiliyor. Bu açıdan her yönden de size büyük sıkıntı yaşatır ehliyetsiz motor kullanmak. Siz siz olun ne olursa olsun ehliyet alın rahat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE