Kask Kullanmak

Kask Kullanmak

Kask Kullanmak veya kask kullanmamak

Değerli arkadaşlar uzun zamandır motosiklet süren bir arkadaşınız olarak önlem ve ikaz için bu konuya değinmeden geçmek olamazdı. Motosiklet kullananların yüzde elliden fazlası hatta çok daha fazlası kask kullanmıyor. Bunu üzülerek söylemek istiyorum. Kask kullanmak yada kullanmamak sizin elinizde olan bir durum. Sizin aklınızın ve isteğinizin ucundadır. Çünkü bunun cezası olduğu halde ki ilk buna bakıyorlar, acaba polis varmı diye. Malesef ucunda ölüm olan bir durumdan bahsediyoruz. Kuryeler biraz daha mantıklı bu konuda.

Motor sürücüleri neden kask takmaz

Kask takmak dediğimiz gibi ölümcül bir hatadır. Ve maalesef motorcuların çoğu kask takmıyor. Hele moto kurye elamanları dışında iş yapan bir çok sektörde bulunan motorcuların yüzde doksanı kask takmıyorlar. Bunun nedeni ise kask takarken sıkılmaları ve daralmaları olarak söylüyorlar. Fakat bir gün olmaz olmaz ama kaza yapacakları akıllarına gelmiyor. İkinci olarak ta hız ve motosiklet sürme keyiflerinden dolayı kask takmamayı tercih ediyorlar. Birde motorlarına artçı aldıkları zaman yanlarında kask olmuyor ve o kişi yada arkadaşı kasksız biniyor. 

En büyük hatalardan biri kask takmamak

Maalesef insanlarımız hele gençlik çok cahil. Hayatı bir oyun zannediyorlar. Yada ölmeyi bayılmak. Ya da sakat kalmayı eğlence sanıyorlar. Halbuki hayat içinde bir çok olayda önlem alınarak bir çok olaydan kurtulabilirsiniz. Allah’ın taktiri olarak bizler eskilerin lafı ile eşeği kavi bağla da kurt yemesinen korkma yada kaçmasından korkma. Bizler her türlü önlemimizi alarak bir çok şeyde hayata tututabiliriz. Hele bizim mesleğimizde motor kurye ve sürenler için ilk şart güvenliktir. Ve bunun başıda kask takmakla gelir.

Kask kullanmak akıllı davranmaktır

Hele kask dışında diğer ekipmanları kullanmak daha akıllıcadır. Bizim motor kullanan sürücülere tavsiyemiz ceza yememek için değil hayatta kalmak için ve sakat kalmamak için güvenlik için kask takmalarıdır. Kullandıkları kaskların da dandik değilde hiç olmaz sa orta derecede kaliteye sahip bir kask olmasıdır. Çünkü hayat şakaya ve bir anlık gaflete gelmeyecek kadar ince bir ip gibidir. En küçük hatamızda hayatımızı kaybedebiliriz veya ölümcül kazalar yapabiliriz. Başımızı yere vurmak ise bunun ilk başında olan durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE