Moto Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım 2

Moto Kurye Olmak İçin

Moto Kurye olmak için ne yapmalıyım ikinci yazımız

Moto Kurye Olmak İçin. Daha önce sizlere bu konu ile alakalı ana ve bilgilendirme yazımızı kısaca yazmıştık. Şimdi ise bu konumuzun ikinci aşamasına geçiyoruz. Ve en önemli üç maddeyi size açıklıyoruz. Bu konuda sizlere elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmak için tecrübelerimizi size aktarmaya devam edeceğiz. Çünkü bu konu kesinlikle çok önemli bir konudur. Özellikle İstanbul için hayati öneme sahip bir konudur.

1-) Ehliyet almalıyım

İlk olarak kesinlikle ehliyet almamız gerekiyor. Çünkü trafiğe çıkmadan önce ehliyet sahibi olmak şarttır. Şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var. Motoru ehliyet mi sürüyor ? diye. Ehliyetsiz bu da büyük sorunlara neden oluyor. Özellikel ölümlü kazalarda. Evet ehliyet sürmüyor fakat trafikte bir olay ile karşılaştığınızda ehliyetiniz olması gerekiyor. Bu konuyu daha detaylı olarak ehliyetsiz motor kullanmak yazımızda okuyabilirsiniz.

Moto Kurye olmak için

2-) Kask kullanmalıyım

Motosiklet kullanırken kesinlikle kask kullanmak hayati bir durumdur. Bu olmaz ise olmazlardan bir sebebtir. Kask takmayan bir sürücü kesinlikle ölümle burun burunadır. Özellikle gençler kesinlikle kask takmıyorlar. Hele 15-20 arası küçük motor sürenlerin ne ehliyetleri var ne de kask takıyorlar. Buda başlarına büyük sorunlar, kazalar ve ölümler getiriyor. Bu konu hakkında Kask Kullanmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

Evet arkadaşlar üçüncü olarak motor sürmeyi öğrenmem lazım. Şimdi soracaksınız ehliyet alırken de  öğretiyorlar. Bizce kesinlikle ehliyet alırken sürücü kursları öğretmiyor. Çünkü kendileride bilmiyorlar. Neyi öğretsinler. Şimdi çoğu sürücü kursunun motosikleti bile yok. Her kes kendi motoru ile sınava giriyor. Bu konu aslında çok önemlidir. Bu konuyu sürücü kursları ve ehliyet almak makalemizde yazdık.

Moto Kurye olmak için nasıl olunur yazı dizimiz hakkında

Arkadaşlar bu yazımızın devamını devam yazı dizimizde okuyabilirsiniz. Bu konu uzun ve geniş bir yazı dizisi olduğu için biraz kesimler halinde sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bu konu ile ilgili devam yazılarımızı sizinle yeni yazılarımız geldiği zaman paylaşmaya devam edeceğiz. Sizlere tavsiyemiz bu kurallara uyarsanız kaza riski azalacak ve hayatta kalma şamsınız Allah’ın izni ile daha fazla artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE