Sürücü Kursları Ve Ehliyet Almak

Sürücü Kursları

Sürücü Kursları Ve Ehliyet Almak

Bu günde sizlere önem bir konudan bahsetmek istiyoruz. Sürücü Kursları ve ehliyet almak konusu. 1990 lığını motosiklet kullananların yüzdesi doksandokuzu ehliyet sahibi olduğunu. Daha sonra bu durumun vahamiyeti neredeyse bu oran zamanla artmaya başladı. Ancak, 2020 yılında yaklaştığımız şu anda zaanlarda üzgünüz ki hala bu oran yani ehliyet sahibi olan şirketler ile birlikte piyasadaki motor sayısı arasında sayı fark var. Yani ehliyet sahibi olanlar hala orada oranın çok altında olanlar. Hala Avrupa standartlarının çok gerisindeyiz.

Motosiklet ehliyeti faktörü

Bundan yıllar önce aynı tarih süre sürücü kursları hepsi motosiklet ehliyeti olmamıştı ve o zaman sadece A2 ehliyeti vardı. Hiç bir sürücü kursunun motosikletiyle alakası yoktu. Hatta biz kendimiz kendimiz kendi motorumuz ile hocalara biz motorunu nasıl sürülür diye öğretiyorduk. Şimdilerde de bu olay hala değişmedi, biraz ileriye doğru yönlendiriliyor görüyoruz. Daha önce hiç sürücü kurslarının kendilerine ait motosikletleri var. Ama tabi ki bazılarının. Fakat eğitimleri hakkında hiç bir şeyleri yok maalesef. 

Kurslar acaba ne kadar eğitim veriyor

Sürücü kursları şu anda ehliyet alacak adaylara eğitim süresi boyunca hiç bir eğitim almadan. Verenler ise çok az. Çünkü hiç bir sürücü kursu motosikletten anlayan bir hocaya ücretli bir ücret vermeyi fazla masraf olarak görüyor. Bundan dolayıda sürücü kurslarında motordan anlayan kimse bulunmuyor. Binek araç hocaları aynı zaanda motorlar ile de ilgileniyor. Buda eğitim seviyesini ve bilinç seviyesini çok düşürüyor. Bundan önce sadece ehliyet alabilmek için kuruma giden adaylar hiç bir şey öğrenmeden ehliyet sahibi oluyor.

Sürücü Kursları ve ehliyet almak artık çok kolay

Çünkü ehliyet almak için motosiklet sürücüsine verilmeyen eğitim olmadığından sınavdan geçen kazanıyor. E zaten motora binmesini de biliyor. Bizler böyle ehliyet alan sürücülerin trafiğe çıkmasına karşıyız. Belli bir eğitimden geçipte asla olmazsa öncelikli konuların ve yönlendirme tekniklerini yani işin özünü isteğinizde inanıyoruz. Bunları öğrenmeden sadece motor süren bu elamanlar hem trafikte kazaya sebebi hemde başkalarının hayatlarını tehlikeye atıyorlar. İşte kendisinin yalan yanlış ne öğrendiğine kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE