Motorlu Kurye Uygulamaları

Motorlu Kurye Uygulamaları Hakkında Düşüncelerimiz

Motorlu Kurye Uygulamaları Hakkında Düşüncelerimiz

Bizler uzun zamandır piyasa içinde var olan ve çalışan bir firmayız. 1994 yılından itibaren başlayarak bu işe gönül vererek çalıştık. Fakat bu yeni açılan kurye uygulamaları piyasa içinde tüm olguları tamamen eksi yönde alt üst etmiştir. Hiç bir alt yapısı olmadan hiç bir çalışan kurye elamanı olmadan taamamen dışarıdan parazit olarak çalışıyorlar. İnsanları kandırmaktan başka bir şey bilmiyorlar. Çünkü çalışan kurye elamanları hiç biri kendilerine ait olmadığı halde firmaları kandırıyorlar. Motorlu Kurye uygulamaları gerçekten çok bilinçsiz.

Motorlu Kurye Uygulamaları Hakkında Düşüncelerimiz

Bu uygulamalar bir uygualam yaptırıyor. Hiç birinin bu piyasan anladığı olmayan saçma sapan insanlar. Bu piyasayı küçük gören bu piyasaya yıllarını vermiş şirketleri tanımayan insanlar topluluğunu oluşturuyor. Nu tip insanlar üniversite bitirdik diye kendilerini bir şey zanneden bir halt zanneden tipik insanlardır. göre bu işleri yapıyor. Bu tür insanlardan nefret ediyoruz. Çünkü düm düz mantıkta at gözlüğü takmış kafası gibi düşünen dediği dedik yaptığı yaptık, her yaptığı doğru sanan ve insanı aşağılayan varlıklar.

Motorlu Kurye Uygulamaları Hakkında Düşüncelerimiz

Şimdi buradan soruyoruz çalıştıkları elamanlar sisteme kayıt oluyor. Taşıdıkları işlerden hiç bir şey yapmadan yüzdelik alıyorlar. Kuryelere çok aşağılayıcı davranıyorlar. Çalışan elemanların ne sigortası ver, ne sağlık sigortası var, ne maaşı var. Ne benzin ücreti ne yağ ücreti veriyorlar. Ayrıca ne köprü ne otoban ne de başka bir şey ödüyorlar. Ne kıyafet ne kask neden bir malzeme veriyorlar. Hiç bir şey vermiyorlar. Ssk yapmıyorlar. Kaza yapınca da kimse takmıyor bile ilgilenmiyor. Bun nasıl bir iş anlayan bilen varmı acaba.

En fazla uygulama olan yerler tabi ki büyük şehirlerden gelenler

En İyi Motorlu Kurye, dünya ülkemiz en yoğun olan ilimiz İstanbul’dur. 25 milyon insanın yaşadığı kocaman şehir yaşam tarzı git gide büyüyor. Gerek trafik, gerekse iş temposu ve yoğunluğundan önce insanlara fazla zaman kalmıyor. Bu yolda bir çok yatırımcıya. Burada bu durumu gören bir çok girişimci. Bizlerde bu piyasanın içinde olduğumuz için bu uygulamalardan önce memnun olsak ta, oradayız değiliz. Çünkü bu insanlar tecrübe esasına göre değilde teknik hesaba göre bu işleri yapıyor.

Uygulama ile ilgili tecrübe sorunu

Bu işe atılan yatırımcılar üniversiteden yeni mezun olmuş bu dalda olan şirketler buluyor. Hiç bir sahra tecrübesi ve insanı böyle bir ilişkinin olmadığı yerlerde müdür, ceo, yardımcı gibi bir çok sıfatlar ile işin başına geldi. Ve teknik analizler ile iş yürütmeye çalışıyorum. Tabi başkent bol. Onun şey para değil ki. Bu meseleyi inşallah ileriyi makalelerimde anlatacağım. Yeni çıkan uygulamaların başarılı olamamasının sebepleri nelerdir yazımda. İşte uzun bir kabarcık ve araştırmadan sonra bu mesele üzerinde güzel bir yazı yazmaya başladım. Hadi hayırlısı diyelim.

Türkiye’yi açmadan İstanbul içinde hizmet veren

İlk baştan söyleyelim bu tür uygulamaların sermayeleri haricinde hiç bir aracı bulunur. Yada çok az olarak kendilerine ait olanlar. Böylesine genel olarak kendilerine ait olanlardan kendilerine abone olan hizmetlere sunuyor. Motosikletli çalışanların hiç biri şirket ile bağı yoktur. Bütün araçlar şahsın cadı. Firma o kadar büyük ve kurumsal olduğu halde kendi içindeki ssk olan bir motorcuya sahip değil. Bütün onu şey ve masraflar alacağınız.

En iyi Motorlu Kurye Uygulamaların Yanlışları 

Böyle olunca bu yüzden bir çok sorun yaşanıyor. Sürücüler bu yüzden zor durumda kalmaktadırlar. Her hangi bir kaza anında ssk ları yoksa yandılar. Bu şirket bu tür ürünler bizim pazarda çok tehlikeli ve yanlış yapılanma olan firmalardır. Çünkü iki teker üstünde giden bir sürücü den sadece para kazanıyorsunuz. Fakat onları hiç bir değer yok yok maalese. Zaten bizim piyasada bu kurye emekçilerinin hiç bir değeri kimse olmadığı halde. Ve ikinci sınıf safra değil üçüncü sınıf vatandaş olarak hor görülüyor.

En İyi Motorlu Kurye, İnsanlar neden bir çok uygulama kullanıcıları

İnsanlar artık onu yapıyor ayaklarına gelmesini istiyorlar. Çünkü bir zaman geldik ki zaman çok değerli. Ulaşılamayan bir çok malzeme ölçüsü gelebiliyor. Yakında olmayan dükkanlarda bulunmayan bir çok ürün kapınıza kadar geliyor. Buda bir çok planlama daha karlı oluyor.Baktığımız zaman teknolojisi insan hayatını çok etkiliyor. İnsanlar artık zorluğu değil de rahatlığı seçiyorlar. İş yerlerinde, evlerinde yada her hangi bir yerde istediklerimizinizi içerenler. Her şeyi kolay olsun, her şeyi kapımıza gelsin diye yaşamaya başladılar. 

Motorlu Kurye uygulamanın güzellikleri nelerdir?

İstanbul içinde yoğun trafik içinde çalışıyorlar. Burada motosikletli elemanlar ile uygulama gelen gelen çağrıları kabul ediyorlar. Bir noktadan başak bir noktaya yolcu taşıma işi. Kendilerine paylaşımlı yolculuk veya ortaklaşa yolculuk adını veriyorlardı. Motosiklet piyasasında böyle bir sektörde bağlantı için de korsan taşıma sayılmayacaklardı. Tabi Türkiye içindeki güzel şey için sorun çıkması doğal. Zamanla önlerine problemler çıktı. Motosikletlere ceza yağdı. Daha sonradan bağlandı.

Motorlu Kurye Uygulamaları tamamen hayal ürünü hizmet veriyorlar

Sonradan büyük kan kaybetmelerine rağmen hala ayakta durup devam ediyor oluyorlar. Şu anda Ataşehir’de kendilerine ait bir akademileri vardır. Kabataş İstanbul’daki yerler vardır. Böyle bir durumda ise ülkemizde bu işler daha geç olmaya başladı. Son nesil yerli ticaret siteleri ve açılmaya başlandı. Ülkemizde bunlardan bazıları var. Mesela sahibinden.com, n11.com, gittigidiyor.com gibi siteler mevcut. Bunlar hem reklam ile hemde satışları ile para kazanıyorlar. Bu düşünce hayatı ikiye bölmeye başladı.

En İyi Motorlu Kurye Uygulamaları piyasaya girdi bizim için neyi ifade ediyorlar

Nasıl marka oluyorlar? İşte bu yüzden çok merak edilen bir ürün var. Burada söyleyeceğimiz en önemli konu bu. Hiç bir firmanın iyi ve kalite yönünden sıralama yapılmamıştır. Bunu baştan belirtmiş olayım da kimse kızmasın. Bu tür işleri bir kaç firma internet siteleri zaten zaten yapıyordu. Bir marka haline geldi geldiler. Bu firma bitti. Marka isimleri tanındı. Büyük yatırımcıların gözdesi haline geldiler. Ama bir çok alanda bir çok konuda eksik olan bir uygulama olarak göze çarptı. Bu eksiklikler en başında olanı, ben ise tavrı oldu.

Motorlu Kurye Uygulamaları Dünya içinde bir çok büyük firmada satışta

Bu firmalar Dünya devi olarak kazançlarına kar katıyor. Amazon kurucusu eşinden ayrıldı boşandı. Ve eşine yönelik nafaka ile bir kaç tane küçük Devlet kurulurdu onu halde iken düşünüyorum. 37 milyar dolar. Adamın serveti ise 200 milyar dolara yakın. Ülkemizdeki son durum nedir? Fakat BBC muhabirine Bizim konumuz Kendi piyasamızda Hizmet veren moto kurye Uygulamaları olacaktır. İnsanlara motosiklet ile beraber kapıya kadar ürün getiren firmalar. Ve bu firmalar artık uygulamalarda daha fazla yer alıp başlıyor.İşte bunlardan bahsedeceğiz.

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım Yazı Dizimizin Sonuncusu Üçüncü Yazımız

Motorlu Kurye olmak için ne yapmalıyım yazı dizimizin sonuncusu ile sizinle karşı karşıyayız. Bizler elimizden geldiğince karşılaştığımız sorunları dile getirmeye çalıştık. Bu konuda bilinçli insanlar yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. 1995 yılından bu zamana kadar yaşadıklarımızdan ve bu zaman içinde hayattan edindiğimiz tecrübelere dayanarak bunları yazıyoruz.

1-) Ehliyet almalıyım

2-) Kask kullanmalıyım

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

4-) Eldiven, dizlik, mont, bellik kullanmalıyım

5-) Motosiklet tecrübesine sahip olmam lazım

6-) İstanbul içini iyi öğrenmem lazım

7-) Kaliteli, az yakan, çok arıza yapmayan motor almalıyım

8 -) Trafik kurallarına uymalıyım

9-) Motosiklet ile değişik hareketler yapmamam lazım

10-) Sakin ve düzgün sürmeliyim 

11-) Sabırlı olmalıyım

12-) Dikkatli olmalıyım

13-) Trafikte kimseye zarar vermemeliyim

14-) Müşterilere kibar davranmalıyım

15-) Güzel konuşmalıyım

16-) Aldığım emaneti korumalıyım

17-) Yalan konuşmamalıyım

18-) Yağmurluk bulundurmalıyım

19-) Motorun bakımlarını yaptırmalıyım

20-) Fazla hız yapmamalıyım

21-) Efendi ve dürüst olmalıyım

22-) Karekterli olmalıyım

23-) Diğer sürücülere yardım etmeliyim

24-) Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

25-) Haram kazanmamalıyım 

26-) Evraklarım tam olmalı

17-) Motorlu Kurye Olmak İçin Yalan Konuşmamalıyım

Özellikle bizim piyasada maalesef yüzde doksanı hatta daha fazlası yalan konuşan kuryelerden, Moto kurye firması sahipleri ve telefona bakan sekreterler çok yalan konuşuyorlar. Müşteri aradığı zaman o işi almak için kırk takla atan firmalar, yalan konuşarak o işi alma derdinde. Özellikle paket alım ve teslim saatleri konuusnda çok yalan konuşuluyor. Bu konuda ben şahsen çok üzüntülüyüm. Beni müşteri aradığı zaman gelebileceğim ve teslim edebileceğim zamanı söylerim. Yoksa alamam derim. İş ne kadar yüksek olursa olsun yalan konuşmam. Sizde konuşmayın.

18-) Yağmurluk ve çizme bulundurmalıyım

Bizim mesleğin en kötü yanı dışarıda olmamız ve yağmurda çamurda çalışmak zorunda olmamız. Bu yüzden ister yaz aylarında olsun isterse kış aylarında olsun her zaman hazırlıklı olmalıyız. Motosikletimizin arka çantasında her zaman yaz kış yağmurluk ve çizme bulundurmak zorundayız. Çünkü ne zaman yağmurun yağacağı tahmin edilsede çoğu zaman sağnak yağışlar ve kısa yağışlar olsun bizi yolda yakalıyor. Bu durumda hemen bir köpri yada üst geçit altında yağmurluğumuzu giyip çizmemizi giyip devam etmeliyiz.

19-) Motorun bakımlarını yaptırmalıyım

Bizler günde en az 100 km ile 500 km arasında yol yapan seyyahlarız. Bir günde en kısa mesafemşz bile çok uzun. Bundan dolayı bu tempoda motosikletlerimiz insan yapımı kul yapımı olduğu için her geçen gün yıpranmaktadır. Bundan dolayıdır ki zamanında motosikletlerimizin bakımı yapmalıyız. Yağını suyunu her sabah kontrol ederek işe çıkmalıyız. Lastiğini ve zincirini kontrol etmeliyiz. Zinciri yağlamalıyız. Eğer bunu yapmazsak uzak mesafelerde yolda kalırız. Motosikletimiz bozulur. Buda bizim için daha kötü olur.

20-) Fazla hız yapmamalıyım

Bizim ğiyasada bu işi yapan elemanlar trafikte hızlı gitmeye çalışır. Yukarıda da dediğimiz gibi sağa sola kırarak aniden şerit değiştirerek hızlı gittiklerini zannederler. Halbuki hızlı gitmek 200-300 km ile gitmek değildir. Hızlı gitmek hzı yapmak değil seri ve düzgün bir şekilde sürüş yapmaktır. En kısa yoldan en kolay adrese ulaşmalı ve boş yollarda belirli hıza çıkmalıyız. Zaten İstanbul içinde bu hızlara ulaşmak çok zor. İstanbul trafiğinde her han her şey önünüze çıkacağından fazla hız hiç iyi değildir. Heler her kes için tüm şoförler için geçerlidir.

21-) Efendi ve dürüst olmalıyım

Yıllardır bu sektör içinde trafikte başımıza bir çok olaylar geliyor. Olmamsı gereken şeyler yaşanıyor. Özellikle yüzde yüz haklı olduğunu zamanlarda haksız çıkmak çok zorunuza gidiyor biliyorum. Bazen bilerek bazen bilmeyerek sürücüler size kaza yaptırıyor yada vuruyor. Yada önünüze çıkıyor. Siz ya son anda duruyorsunuz yada vuruyorsunuz. Özellikle kaza olmadan atlatma zamanında ve küçük kazlarda dikkat edelim. Özelikle sürücülerin yanında çoluk çocuğu varsa küfür etmeyelim. Kavga ve döğüş etmeyelim .Dikkatli olalım efendi olalım.

22-) Motorlu Kurye Olmak Karekterli olmalıyım

İnsanlar ne olursa olsun karakterli olması gerekir. İnsanda en büyük meziyet karaktersiz olmaktır. Yalan konuşmak, yılışık olmak, hırsızlık yapmak, müşterilere bayanlara sarkmak çok kötü olaylardır. Bazı insanlar var ne yaparsanız yüzü kızarmaz işte onlardan olmalayım. Karekterli ve düzgün bir insan ilk başta kaybetmiş gözüksede hem Allah nazarında hem de toplum nazarında sonradan kazanacaktır. Bizde işimizde karekterli düzgün çalışarak her zaman orta derece de bir yol tutturmalıyız. Bu insanlık için de çok önemlidir. Kaliteli insan kaliteli toplumdur.

23-) Diğer sürücülere yardım etmeliyim

Tek tavsiyem arkadaşlara bu konuda diğer araçlarada yardım edelim. Bizler kendi dalımızdaki araçlara yani motosikletlere yardıme diyoruz. Fakat genelde yolda kalmış bozulmuş bir araç gördüğümüz zaman durmuyoruz. Tabi ki duran arkadaşlar var ama genelimiz durmaz. Benim de bir kaç defa yardım ettiğim araç vardı. Mesela benzini bitmişti. Benzin alıp gelmiştim. Ne olursa olsun yolda kalanlara yardım etmek dinimizin gereğidir. Aynız amanda insanlık vazifenizdir. Elimizden gelene kadar yolda kalan diğer araçlara yardım edelim.

24-) Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

Biz motorlu kurye sürücüleri ne olursa olsun ne kadar kötü olursa olsun başka sürücülere yardım ederiz. Bu konu bizişm en başarılı olduğumuz tarafımızdır. Yolda durmuş, kaza yapmış yada tartışan bir motorcu gördüğümüz zaman hemen gelen geçen motor sürücüleri durur ve yardım etmeye çalışır.Elinden geleni yapar. Motor arızalanınca yapmaya çalışır. Bozulunca seni çekmeye çalışır. Yedek parça varsa verir. İşte bu konuda herkesin başına böyle olaylar gelmiştir. Yolda kalmış tüm motorculara yardım etmeye devam edelim.

25-) Haram kazanmamalıyım

Evet en önemli meselerden biri bu konudur. Bu konuyu sona yazmamız bunun önemsiz olmamasından değil sıra gelmemesinden dolayıdır. Bizler çalışırken ne olursa olsun haram yoldan para kazanmamalıyız. Çünkü iki teker üstündeyiz. Ve Allahu Teala bunu bize çıkartıyor. Müşterilerden yalan konuşarak fazla ücret talep etmeyelim. Paket ve ağır olan işlerde hakkı olan fiyatın üstünde fiyat almayalım. Başkasının müşterilerine ve işlerine göz koymamalıyız. Kazancımızı helal yönden harama bulaşmadan kazanmalıyız.

26-) Evraklarım tam olmalı

Bu konuda son olarak sayabileceğimiz 26 madde evraklarımızın tam olmasıdır. Tabi belki söylenecek daha çok söz ve maddeler olabilir. Fakat ben bu kadarını yazabildim. Trafikte motor sürmeden önce trafik ile ilgili evraklarımın tam olmasına çok dikkat göstermeliyim. Özellikle ruhsatımın olmasına, plakamın olmasına daha sonra özellikle trafik sigortamın olmasına ve gününün geçmemesine çok dikkat etmeliyim. Kaza anında çok önemlidir. Daha sonra motorumun muayenesini yaptırmalıyım. Özellikle de ehliyetim kesinlikle olmalıdır.

Motorlu Kurye Olmak İçin Neden bu işi yapmamalıyım

Çünkü dediğimiz gibi kaza oranımız çok yüksek. Sakat klma riskimiz çok yüksek. Vefat etme oranımız çok yüksek. Tabi ki kader Allah Tealanın elinde. nerede öleceğimiz belli. Bazı şeylerden kaçarak ölümü erteleyemeyiz. Öylede böylede öleceğiz. Ama daha düzenli ve düzgün bir işte çalışmak daha akıl karı bir olay olarak görüyorum. Çünkü bu işte sizin hatanızdan çok dış etkenden dışardan gelen hatalar sizin canınıa mal olabilir. Ayrıca bu işte sinir, sitres hat safaya çıkmakatdır. Bir şeyi yetiştiemeye çalışırkenki durumunuz çok önemlidir.

Motorlu Kurye Olmak fakat genede bu işi mutlaka yapacağım derseniz

Burada yazdığımız bu konulara uymanızda sizin için fayda vardır. Her ne olursa olsun ne yaparsak yapalım işimizi en iyi derecede yapmaya çalışalım. Dürüst ve ilkeli bir şekilde çalışalım. İnsanlar içinde çok değişik binlerce değişik karaktere sahip bireyler mevcuttur. Hepsinin özellikleri düşünceleri farklı yapılardadır. Her kese davranırken çok dikkatli konuşurken de uslubumuza dikkat ederek konuşalım. Çünkü karşı tarafın bize ne tepki vereceğini bilmiyoruz. Her düşünceye sahip insanların arasında olduğunuzu unutmayın.

Motorlu Kurye Olmak için son olarakta size söyleyeceğim aile konusuna çok önem verin

Motorlu Kurye Olmak için ne olursa olsun para, mal, mülk, hırs peşinde olmayalım. İlk başta her şeyin başı Rabbini tanımak ve daha sonrasında ise sağlık gelmektedir. Sağlık olmadıktan sonra hiç bir şeyin hükmü yoktur. İnsan sağlığı elden gidince Dünya bile umrunda olmuyor. İlk önce sağlık. Bu dünye için hiç bir şeye değmez. Daha sonrada akrabalık ve aile geliyor. Ailenize değer verin çünkü her zaman ilk yanınızda olacak kişiler ailenizdir. Aile bağları güçlü olursa yaşama gücünüzde daha güçlü olur. Unutmayın sevinçler paylaşarak büyüt. Dertler paylaşarak azalır. 

Scotty

Yolculuk paylaşım uygulaması scotty hakkında düşüncelerimiz

2017 yılı başlarında faaliyete geçen bir uygulama

Scotty uygulaması nisan 2017 yılında faaliyete geçen bir uygulama olarak çalışma hayatına girmiştir. Kendilerini motosikletli yolculuk paylaşım uygulaması olarak tanıttılar.Bu sistem İstanbul için gerçek manada yeni bir yüz olmuştur.

Kendileri de bir çok platformlarda ve sosyal medyalarda kendilerini anlattılar. Bir çok makalede kuruluş amaçlarını paylaştılar. Bununla ilgili en iyi kurye uygulamaları yazımızda Scotty ile ilgili bölümünde linkler paylaşmıştık. Scotty uygulaması hakkında sektör içinden olarak görüşlerimiz.

Scotty Uygulamalarını Biraz Tanıyalım

Uygulama şu anda çalışma hayatına üç farklı çalışma şekli ile çalışmaya devam ediyor. Bunları sizlere elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışacağız. Scotty sürücü, Scotty yemek ve son olarak hayata geçirdikleri Scotty paket servisleri. Şu anlık sistemde bunlar var. İlerisi için bakalım neler olacak.

1- Scotty Sürücü

Scotty Sürücü

Scotty Sürücü

İlk piyasaya çıktıkları sistem. Sürücü uygulaması ile başladılar. Bir uygulama yaparak uygulama üzerinden hizmet veriyorlar. Kendilerine abone yaptıkları motosikletli sürücüler vasıtası ile hizmet vermeye başladılar. Zamanla ses getirip bir motosikletten beş bin motosiklet abonesine ulaştılar ve geçtiler.

a- Motosikletler kime ait 

Hiç bir sürücü kendilerine ait değil. Hiç bir motosiklet kendilerine ait değildir. Yani tamamen uygulama üzerinden esnek çalışma yöntemi ile çalışıyorlar. Üye olan sürücü istediği zaman sistemi açar çalışır, istediği zaman kapatır çalışmaz. Bunun için hiç bir motorcu maaşlı ve sigortalı değildir.

Kimisi yarı zamanlı, kimisi tam gün çalışan motosikletli ekip üyeleri. İlk zamanlar sürücü çoğalsın diye eleman alımı basit yöntemler ile yapılmış Daha sonraları ise belli bir şarta ve eğitime bağlanmıştır. Belli bir eğitimden geçerek sürücü olunuyor artık. Motorlu kurye başka tabi.

b- Yerleri şuan için nerededir? 

Scotty akademi

Scotty akademi parkuru

Ataşehir tarafında, Dudullu ve Şerifali bölgesinde Scotty Akademi diye bir yer hali hazırda kurulmuştur. Yeni elemanlar daha sıkı bir eğitimden geçmektedir. İlk etapta motosikletler parkura giriyor başaranlarda bir saate yakın eğitime giriyorlar. İkisini de başaranlar sisteme üye oluyor ve çalışmaya başlıyor.

Bu ilk zamanlarda böyle değildi. Bunu aşağıdaki bölümde daha detaylı anlatacağız. Ama şimdi iki yıllık ehliyet sahibi olması şartı getirildi. Motosikletlerin durumu, lastiklerin durumu, yolcu kasklarının durumu şartları değişti.

c- Sürücü ve motosiklet nasıl kabul ediliyor?

Sürücülerin ilk başta en az iki yıllık ehliyeti olması şartı var. Yani en az iki yıllık tecrübe şart. Yoksa sisteme başvuramıyor. Bu şart ilk başlarda kesinlikle yoktu. Sonradan getirildi. Motosikletler çoğalınca tabi. Yani yaş en az 18 olması gerekiyor. 16 yaşında motosiklet ehliyeti alınıyor çünkü.

A2 ehliyeti gerekiyor. Şimdi bu değişti. A ve A1 ehliyette çıktı. Birde mobiletler için M ehliyet. Daha önceden A2 tüm motosiklet sınıfını kapsıyordu. Şimdi değişti A sınıfı tüm iki, üç ve dört tekerlekli ve motosikletleri kullanabiliyor.

Her motosiklet kabul ediliyor mu? 

Mesela beni ilk aldıkları kaskımı şimdi kabul etmiyorlar. Yenisini almamı söylediler. Her motosiklet sınıfı artık alınmıyor. Daha rahat ve daha büyük araçlar alınıyor. Rahatsız motosikletler ve reyzing türü hızlı motosikletler kabul edilmiyor. Motosiklet tercihleri sitelerinde zaten var.

Daha çok vitessiz, otomatik scooter tipinde araçlar çoğunlukta. Fakat vitesli motosikletler az sayıda değil. İlk başta aldıkları bazı motosikletler sonradan listeden kaldırılmış. Bazı sürücüler sistemden atılmış. Bir çok yenilikler gelmeye başlamış.

d- Scotty eğitim sistemi nedir?

Scotty akademi parkur

Scotty akademi 

Sisteme baş vurduktan sonra sizi bir eğitmen eşliğinde parkura alıyorlar. Ataşehir bölgesinde bulunan yerlerinde basit bir parkur kurulmuş. Her sürücü bu parkuru deniyor. Parkur iki bölümden oluşuyor. Eğitim parkuru daha çok sağa dönüşler var. Dubalar ile bölünmüş. İyi sürücüler ilk etapta geçiyor.

İlk etapta geçemeyen sürücüler için ikinci bir şans daha veriliyor. Parkuru ikinci defada geçenler geçiyor geçemeyenler eleniyor ve kabul edilmiyor. Geçenler bir saatlik bir eğitime giriyor. Uygulama ile ilgili bilgiler veriliyor. Kurallar ile ilgili eğitim veriliyor. Sonra kayıt olduktan sonra sistemleri açılıyor.

e- Çalışma şekli nasıldır? 

Çalışma şekli sisteme kayıt olan tüm sürücüler eş zamanlı olarak esnek çalışıyor. Her sürücü istediği zaman sistemi açıyor çalışıyor. İstediği zaman sistemi kapatıp çalışmıyor. İster gece ister gündüz çalışıyor. Aradan bir ay bir yıl da geçse gene çalışmaya devam edebiliyor.

f- Ekipmanlar ve gerekli malzemeler nelerdir?

Sürücü sisteme kayıt olduktan sonra tüm malzemeleri kendisine aittir. Motosiklet masrafları kendine aittir. Malzeme olarak scotty sürücüden istediği tüm şeyleri sürücü tarafından karşılanır. Yada merkez tarafından satılan ürünler parasını verilerek alınabiliniyor.

Nedir bu malzemeler? 

Firma bazı zorunlu ekipmanları mutlaka bulunmasını istiyor. Bazıları da zorunlu değil ama tavsiye ediyor. Scotty firması ilk kurulduğundan bu zamana kadar bazı değişiklikler sunuyor. Yenilenen bir çok değişiklikler sonradan kontroller ile araştırılıyor. Mutlaka bulunması gerekenler.

1- Kask 

Sürücü kendi kaskını ve yedek kaskını mutlaka ibraz etmek zorunda ve alması gerekiyor. Son zamandan sonra yolcu kaskının Sharp kask testinden en az dört yıldız ve beş yıldız alması gerekiyor. Sürücü kaskı fark etmiyor. Yedek sürücü kaskı bulunması gerekiyor.

2- Motosiklet çantası veya arkalık

Motosikletin arkasında mutlaka arka çantası olmalı. Ve çantanın arkasında ise yaslanmalık olması gerekiyor. Çanta olmayan motosikletlerde ise arkaya takılan arkalıklar yada yaslanmalık bulunması şartı var. Yolcunun arkaya yaslanması rahat gitmesi ve ani frenlerde arkaya düşmemesi için.

3 – Bone veya Baf

Sürücülerin üstünde yolcuya verilmek üzere bone veya baf bulunması gerekiyor. Çünkü aynı kaskı bir çok yolcu taktığı için hijyen açısından bir önlem alınıyor. Sürücü boneyi kendi temin ediyor. Baf ise başa takılan ince bezden olan bir motorcu giyeceği. Bunu da merkez sürücüye satıyor. Sürücüde yolcuya satıyor.

4- Yağmurluk, eldiven 

Özellikle kış mevsiminde belli zaman aralığında bu emir geliyor. Kış ayına girerken her sürücüde yolcu için bir yağmurluk ve eldiven kuralı geliyor. Bu kuralı kış aylarına girince sistem üzerinden tüm sürücülere mesaj atıyorlar. Bahar ayları gelincede zorunluluk kalkıyor.

Yaz aylarında serbest oluyor. Yağmurlu havalarda ise hava durumu bildirim mesajı ile bildiriliyor. O günlerde de yağmurluğu alması söyleniyor. Bu malzemeyi de sürücü kendi cebinden karşılıyor. Merkez bazen bu malzemeleri de sürücüye satabiliyor. Bazen toplu getirtiyor.

5- İntercom

İsteğe bağlı. Sürücü ile yolcu arasında iletişim sağlanması için bir sitem. Tipik bir telsiz mantığı ile kaska takılan bir aparat ve kulaklık sistemi. Yolcu ile sürücü yolda giderken bu sistem sayesinde konuşabiliyor. Yolcu ile iletişim sağlamak, adres tarifi ve birbirlerini duymak adına güzel bir sistem. Yolcu memnuniyeti sağlanıyor.

Bazen giderken lazım oluyor. Bazen polis çevirince de lazım oluyor. Çünkü polis çevirme yapınca yolcu ve sürücüyü ayırıyor fakat sistem sayesinde her şey duyuluyor. Onlarda ona göre cevap veriyor. Yakalanmamak ve ceza yememek adına tabi.

Bu konuda söyleyeceklerimiz

Burada bir dipnot vermek istiyorum. Genel olarak gerekli olan bu sistem maalesef bazı ne düşündüğünü anlamadığımız yolcular tarafından yanlış anlaşılabiliyor. Bu sistem bende de var olduğu için birebir yaşadım ve tanık oldum. Bazı yolcular bu sistemi bilmedikleri için yanlış anlıyor.

Bazı yolcularda kesinlikle açtırmıyor ve yolda giderken kulaklık ile müzik dinledikleri için kızıyorlar. Ve sizi kale bile almıyorlar. Kapattırıyorlar. Bununla ilgili bir anım oldu. Bunu sizlerle ileride paylaşacağım. Scotty ile yaşadığım anılarım adlı yazımda inşallah.

6 – Kask Kamerası

İsteğe bağlı olarak kaska takılan aksiyon kamerası alabilirsiniz. Bu kamera bazı önemli olayları kaydedip size sonradan fayda sağlayabiliyor. İsteuen sürücü alıp kendi imkanları ile alabiliyor. Bazen de merkez bunu toplu temin edip sürücüye satabiliyor. Bunun için mesaj atıyorlar.

7- Navigasyon aparatı

Motosikletlerin önünde telefonları takmak için olan bir aparat. Sürücüler için olmaz ise olmaz navigasyon görmek için gerekli bir malzeme. Bu ürün sistem için gelen çağrı ve gidilen adres konusunda adresi bilmeyen için açılan navigasyonu görmek için gerekli. Gene kendiniz temin ediyorsunuz. Merkez dede satılıyor.

g- Kontroller Oluyor mu?

İlk sürücülerin kaydolmasından sonra motorlara, lastiklere, kaska bakılıyordu. Zamanla bunlar aşındığı için bir bunu kontrol etme ihtiyacı oldu. Bu konuda iki kontrol merkezi oluştu. Denetimler başlatıldı. Bu konu ile ilgili elemanlar tahsis edildi.

1- Motosiklet ve malzeme kontrolü

Bu sistem iki yılı geçtiği için zamanla motosikletler ve lastikler eskiyor. Sürücülerin bunları yenilemesi için bir denetçi var. Sizi sistemden çağırıyor. Adrese gidiyorsunuz bakıyorsunuz Scotty denetçisi. Motosikleti ve plaka kontrolü yapıyor. Çünkü kayıtlı motosiklet ve aynı plakalı araç ile çalışmanız gerekiyor. Bazen bunu yapmayan sürücüler oluyor. Bu sürücüler sisteme bildiriliyor. Ve uyarılıyor yada sistemden çıkarılıyor.

Lastik ve ekipman kontrolü

Daha sonra lastik kontrolü yapılıyor. Lastiklerin dişlerine bakılıyor. Yani kabak mı değil mi diye. Yani dişleri bitmiş mi diye. Ve lastik üretim tarihine bakıyorlar. En fazla üretim yılından itibaren üç yıl geçmesi gerekiyor. Üç yılı geçenler ve lastik durumu kötü olanlar uyarı alıp zaman veriliyor. Ve malzeme kontrolü yedek kask var mı, yağmurluk var mı, bone veya baf var mı diye bakılıp kontrol ediliyor. Olmayanlara zaman veriliyor temin için.

2 – Sürücü kontrolü

Bu denetçiler Scotty tarafından görevlendiriliyor. Normal müşteri gibi sizi çağırıyor. Motora biniyor. İstediği adrese gidiyor. Ve size kim olduğunu söylemiyor. Yolculuk bitince de size not veriyor. Sürüşü nasıl tehlikeli mi? Malzemeleri tam mı? gibi. Eksik olanlar uyarılıyor. Yada sistemden uzaklaştırılıyor.

Bazı sürücüler sistemi kapatıp komisyon vermemek için yolcuyu sistem dışı taşıyabiliyor. İşte bu durumda bu denetçiler ile ortaya çıkıyor. Bir çok konuda şeytanın aklına gelmeyen şeyleri yapan sürücüler var. Bunlar üç beş lira fazla kazanayım diye bir çok hileler yapıyorlar. Bunlar kötü insanlardır.

h- Sürücü bölümü ile ilgili bazı sorulara cevaplar

Bu uygulama ilk başta basit olsa da sonradan bir çok problemi beraberinde getirmektedir. Çünkü bizim piyasa böyle. İlk başta planlanmayan bir çok mesele sonradan ortaya çıkmaktadır. Hani derler ya işin içine girince işler değişir. Yada çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane dert misali.

1- Firma ne kadar komisyon kesiyor?

Sistem normal şartlar altında yaptıkları yolculuk ücretinin toplamından yüzde yirmisini kesiyor. Yani yüzde yirmi. Yani her yolculuktan yüzde yirmi pay alıyor. Yolculuk bitiminde sistem hemen cüzdanından o miktarı kesiyor. Fakat değişik bonus ve hediyeler  ile sürücüye kazanç sağlanıyor.

Peki cüzdan nedir?

Sistem içinde her sürücüye ait cüzdan hesabı açılmış. İçinde her sürücünün en az 50 tl olan cüzdan bakiyesi var. Bu bakiye 50 tl sistem tarafından yüklenmiş. Yani sistemin parası. Siz çalışınca yolculuk ücreti bu paradan kesiliyor. Bonus falan olunca gene buraya ekleniyor. Sistemde miktar – altına düşünce çalışılmıyor. Para yüklemeniz gerekiyor.

Fazla bonus yapmışsanız ise cüzdan içinden para çekme talimatı yolluyorsunuz ve hesabınıza yatıyor. Bir gün sonra. Sistem içinde en az elli lira kalacak şekilde ve en az yüz lira çekebiliyorsunuz. Yani 100 lira çekmek için cüzdanda en az 150 lira olması gerekiyor. Yada daha fazla için yüz lira katları.

2- Ödemeler nasıl oluyor?

Üç türlü ödeme oluyor. Birincisi yukarıda anlattık. Cüzdan üzerinden. İkincisi yolcudan nakit alıyorsunuz. Üçüncüsü ise kredi kartı. Yolcu kurye olarak sisteme kredi kartını ekliyor. Çağrı çağırıp sürücü gelince gideceği mesafe fiyatı kredi kartından alınıyor. Sürücü sisteme banka kartı hesap numarasını ve iban numarasını kaydetmiş en baştan zaten. Kredi karı ödemesi bir gün sonra yüzde yirmi düşmüş şekilde hesabınıza yatıyor. Bu kadar.

3- Sistemden atılma oluyor mu? 

Türkiye içinde her insan bir değil. Çok değişik insanlar mevcut. Bizim piyasa ise bu insanlar için müsait bir camia. Yani öz eleştiri yapmak gerekirse motorcu piyasasında doğru insan sayısı pek azdır. Yani genel konuşuyorum genellikle değişik tipte insanlar barındırıyor bu piyasa. İyilerden olmak her kesin dileği.

İşte bu sistem kuruldu kurulalı uygulama bir çok yardım ve bonuslar yapmıştır. Fakat bir çok sürücü bunları kendi aleyhlerine kullanarak rant elde etmeye çalışmışlar. Karşı tarafı kandırmaya çalışmışlardır. Bu kötü düşünceli insanlar yüzünden ise dürüst sürücülerin elde edecekleri de kaldırılmıştır.

Kötü sürücüler hakkında

İşte bu kötü sürücüler sistemden atılmışlar. Ve hala atılmaya devam ediyor. Çünkü dünya üzerinde iyilik ve kötülük asla bitmeyecek. İyilerde olacak kötülerde. Bundan dolayı bu insanlar ortaya çıkınca sistem onları atıyor. Bu da kaliteyi daha da artırıyor.

Veya çok tehlikeli motosiklet kullananlar ve buna devam edenler atılıyor. Veya alkol ve benzeri uyuşturucu madde kullanıp çalışanlar ortaya çıkarsa atılıyor. Ki ben çok gördüm böyle çalışan sürücü bu zaman içinde. Birde kask yakmayan ve yolcuya kask vermeyen sürücüler sistemden çıkartılıyor.  Benim bildiklerim bu kadar.

4 – Çağrı merkezi var mı?

Uygulama daha yeni çağrı merkezi kurdu hayırlı olsun. Sürücü sorun hattı. Bu çağrı merkezini siz arayabiliyorsunuz. Ayrıca onlar sizi arayıp bazı sorunları size söylüyorlar. Yolculuk iptal oranlarına dikkat etmek gibi. Yada düşük not verdiğiniz yolcuya neden düşük not verdiniz problem mi oldu gibi meselelerde arıyorlar.

Birde sitem içinde uygulama içinden destek bölümü bulunuyor. Bu destek bölümünden bir çok problemi yazıyorsunuz. Onlarda size cevap veriyorlar. Şehrin kahramanlarına yardımcı oluyorlar. Problemleri çözüyorlar. Bir çok sıkıntı hal oluyor.

5- Kaza olduğu zaman neler oluyor

Bizzat kendim kaza geçirdim. Bunu sisteme bildirdim. Kaza olduğu zaman maalesef sürücüye hiç bir maddi yardımda bulunulmuyor. Maddi hasarlı kazalarda haklı iseniz zorunlu sigortadan, haksız iseniz cebinizden ödüyorsunuz. Bu maalesef çok eksi bir taraf. Bunu yukarıda detaylı anlattık.

6- Ceza yeyince Scotty ödüyor mu? 

Evet kesilen cezaları firma karşılıyor. Fakat ilk önce sürücü tarafından ödeniyor. Sonra makbuzu merkeze getiriliyor. Para hesaba yatırılıyor. İlk başta böyle değildi. Ama bazı sürücüler ceza yatırmayıp cebe attıkları için böyle yaptılar. Motor bağlanma ücretini de gene firma ödüyor

7- Motosiklet bağlanınca ne oluyor?

Son çıkan kanundan sonra çevirmede mavi yelekliler tarafından yakalanırsanız hem ceza yiyorsunuz. Hemde motosiklet bağlanıyor. İki ay bağlı kalıyor. İki ay sonra otopark parsını ödeyip gerekli evrakları tamamlayıp çıkarıyorsunuz.

8- Sürücüler sigortalı mı?

Maalesef hiç bir sürücünün hiç bir sosyal güvencesi yok. Sigortası yok. Her hangi bir durumda yük tamamen sürücünün üstüne kalıyor. Bu konuda firma yardımcı olmuyor. Başka yerde sigortalı olanlar daha iyi.

9 – Uygulama kazandırıyor mu?

Devamlı çalışanlar için kazandırıyor. Sabahtan çıkacaksınız. Tüm bonusları yakalayacaksınız. Günde en az 12 saat çalışacaksınız. Her çağrıyı kabul edip gideceksiniz. Bakın o zaman kazanırsınız. Ama bunlar dışında olanlar için kazanç az.

10- Bonuslar ve hediyeler nelerdir?

Firma sürücüler için bir çok bonus ve hediyeler düzenliyor. Sürücülerin daha performans kazanmaları için çeşitli bir çok hediye ve bonus veriyor. Bunlar zaman ve yere göre değişiyor. Firma uygulama üzerinden bildirim şile kuryelere mesaj yolluyor.

11- Yasal durumu nedir? 

Firma şirket olarak tamamen yasal bir konumda. Bütün her şeyleri yasal. Ama araç ile veya motosiklet ile yolcu taşımak kesinlikle yasak. Belediye sınırları içinde izinsiz yolcu taşımak tan dolayı ceza yiyorsunuz. Bunu anlatmıştık size.

12- Firmanın amacı nedir? 

Bizim şahsi görüşümüz şudur ki, firmanın amacı marka olmak. Yani ismini Türkiye ve Dünya çapında markalaştırmak. Sonra da Yemek Sepeti gibi marka olup yüksek bir eder karşılığında satmak olduğunu düşünüyorum.

13- Fiyatlar ne kadardır? 

Fiyatlar halen çok ucuz bir seviye de devam ediyor. Taksi fiyatlarına göre yarı yarıya daha ucuz yolcu taşınıyor. Bu motosiklet özel olduğu için herkes bu işi yapamazlar. Fakat yolcu taşıma fiyatları çok ucuz maalesef. Çoğunlukla kurtarmıyor.

2- Scotty Yemek

Scotty Yemek

Yemek uygulaması sistemde açılan ikinci bir çalışma yöntemi. Yolculuk tan sonra açıldı. Sistem içinde kayıtlı restoranlardan yemek siparişi veriyorsunuz. Evinize ücretsiz yemek siparişi alıyorsunuz. Hatta kurye taşıma ücreti yok. Bunun yanında bazen indirim bile oluyor.

Yemek bölümü nasıl çalışıyor?

Şuan için ücretsiz olan yemek bölümüne hatırı sayılır bir motosikletli eleman kayıt oldu. Ve uygulama üzerinden en yakın kuryeye düşen siparişi gidip alıyor ve adreslerine teslim ediyorlar. Bu iş için restoranlardan şimdilik komisyon alınmıyor idi. İlerleyen zamanlarda alınacak

Aynı uygulama içindemi sistem çalışıyor

Aynı uygulama içinde ikinci bir buton açılarak yemek bölümü kısmı var. Buradan liste şeklinde restoran adı ve uzaklıklarını görüp sipariş veriliyor. Scotty yemek kuryesi o siparişi alıp parasını verip adresine teslim ediyor. Bu sistem böyle çalışıyor.

Hangi motosikletler alınıyor?

Sisteme kabul edilmeyen yani sürücü tarafına kabul olmayan motosikletler yemek tarafına alınıyor.  Sisteme kayıt edip yemek taşıyorlar. Bu iş için gene merkeze gelip bir saat için bir eğitimden sonra çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Bu sisteme üye olup para kazanan kuryeler az değil.

3 – Scotty Paket

Scotty paket

Scotty paket

Daha yeni çıkardıkları bir sistem. Yani kurye uygulaması normalde. Ama kendileri paket diyorlar. Aynı uygulama içinde üçüncü bir buton açılarak çalışıyorsunuz. Genel olarak büyük firmalar ile çalışılıyor. Ayrıca ticari firma gönderi yapabiliyor. Kişisel veya şahsi olarak yapılmıyor.

Gene uygulama için eğitim ve kabulü ile sitem açılıyor. İki saat yani 120 dakika içinde alınan paketler teslim ediliyor. Kredi kartı üzerinden ödemeler oluyor. Sürücüler ilk önce bir ay deneme olarak çalışıyor. Devam edecekler ise üstlerine firma açarak devam ediyorlar.

 

Scotty Uygulaması hakkında son sözlerimiz

scotty

scotty

Ülkemize ve özellikle İstanbul içinde bize yeni bir heyecan getirdiler. Doğrusu ile yanlışı ile beraber güzel bir yenilik. İnsanlara faydası olması her zaman iyidir. Yani insanlığa yararı olan her şey aslında özünde iyidir. Yeter ki bunu kötü yolda kullanmamak olsun. Bu sistem ile uzun bir yazı yazdık.

İnşallah bu yazımız onların önüne gittiğinde biraz olsun bizden bir şeyler öğrenmeleri ve kendilerini değiştirmeleri en güzel haslet olacaktır. Yoksa biz daha iyi biliriz kafasındaki bir düşünce çok yanlıştır. Eleştiriye kapalı olmak ise daha da kötü bir haslettir.

Ben bu yazıyı 25 yıllık kuryelik hayatıma, 15 aylık Scotty sürücüsü ve yemek bölümüne kayıtlı bir birey olarak yazdım. Yazıyı yazma fikrim ve içindekiler düzenlemem yaklaşık bir ay sürdü. Bu makalemi kendime ait kurye sitem olan motokurye.org internet web sitemde yayınladım.

İlk olarak bu sitede yayınlandı. Böyle makaleler ilerleyen zamanlarda devam edecektir. Daha önce en iyi 100 kurye firmaları, en iyi moto kurye uygulamaları, en iyi 25 kurye firması gibi makaleler  diye uzun makale yazmıştım. Bunları merak eden linkleri tıklayıp okuyabilir.

 

Ahmet Bal

0555 278 23 30

ahmetbal1977@gmail.com

www.motokurye.org

Katil Bariyerler

Moto Kurye Olarak Katil Bariyerler İstemiyoruz

Katil bariyerler yıllardır maalesef can almaya devam ediyor

Katil Bariyerler Ülkemiz her konuda olduğu gibi yol konusunda da Avrupa’nın çok gerisinden geliyor. Otoban kenarlarında uzun uzadıya yapılan çelikten bariyerler bir vesile olarak can almaya devam ediyor. Özellikle bizim piyasa içinde motorlu kurye çalışanlarının hayatını daha çok kaybettiği bu çelik bariyerleri başından itibaren istemiyoruz. Çünkü bu bariyerler çok tehlikeli ölümcül bir katil görevindedir.

Yıllardır sesimizi duymuyorlar yada duymazlıktan geliyorlar

Özellikle motosikletlilerin feryatları ve ölümleri bile bu duruma çare olmuyor. Otoban ve Çevre yolu üzerinde yapılan çelik bariyerler hakkında yüzlerce haber ve makale yazıldı. Sivil toplum kuruluşları uyardı. Reklamlar ve videolar çekildiği halde üzgünüz ki devlet büyükleri hala bir el atmadı. Ve atmıyor. Çünkü bizce değişmek çok masraf tutuyor. Bu ülkede çok masraf insan canından çok önemli.

Bizim piyasadan millet vekili olan arkadaşta bu işi unuttu.

Evet kendisi de bu piyasadan gelip motosiklet yarışı yapan bir arkadaşımız da bu konuyu unuttu maalesef. Fakat bu yazı yazıldıktan sonrada hala bir sonuç alınamadı. Kendisi bu piyasa içinden geldiği halde söz verdiği halde her kes gibi bizim sorunlarımızı unuttu. Çünkü gerek yoktu. Onun artık böyle bir derdi kalmamıştı. Fakat nice arkadaşımız ölmeye devam ediyor. 

Peki nedir bu katil bariyerlerin suçu acaba diyoruz

Katil bariyerler çelik demirden üretildiği için belli bir hızdan sonra bu bariyerlere çarpan için bıçak gibi oluyor. Yani fazla değil 60 km ve üzerinde bir hızla bu bariyerlere çarptığınız zaman motosiklet ile ikiye bölünme riskiniz var. Yada kafanızın, kolunuzun, ayağınızın kopma tehlikesi var. Çünkü bıçak gibi kesme özelliği olan bu bariyerler insan hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor.

Sadece Motosikletler değil araçlar içinde tehlikeli katil bariyerler

Evet normal araçlar içinde tehlikeli bir nesne. Çünkü araçlar da bu bariyerlere hızla çarptığı zaman demirler araç içinden girip diğer taraftan çıkıyor. Araç içindeki insanların içinden geçiyor. Nasıl olur bu ya demeyin sakın. Çünkü örneklerini haberlerde gerçekten çok gördük. Artık bunların yerine modern bariyerler yapılmasını istiyoruz. Daha güvenli Avrupa’da olan sistemin Türkiye’ye gelmesini istiyoruz.

Motorlu Kurye ile Tek Rakibimiz Thy

Motorlu Kurye Olarak Çalışmanın Zorlukları Ve Bizim Sorunlarımız Hakkında

Motorlu Kurye Çalışanlar Gerek Trafikte Gerekse Müşteriler İle zorluk çekiyorlar

Motorlu Kurye ile kargolar ne kadar yavaş olduklarını her kes bilir. Ama motorlu kurye bizim ekiplerimizin hızını da çoğu kişi bilir. Böylece teslimatlarının gayet çok daha hızlı olmasını sağlayan kişiler vardır. Bunlar ancak zamanda tasarruf yaparak istedikleri teslimatların ivedilikle acil bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar.

Neden verdiğimiz hizmetlerin hepsi yüzde doksan çok beğeniliyor? Çünkü iyidir

Bir çok yerde yolların tek şerit olması maalesef nakliye ve taşıma firmalarının yavaş olmasına neden olmaktadır. Ancak bir çok ilçe içinde çalışan firmamız için bunlar hiç sorun değildir. Bu faaliyetleri bu sorunun çözülmesi için bizim varlığımız buralarda önemli bir adımdır. Bu adım her zaman geçerli olan bir olaydır.

Hızlı Kurye teslimat arayanların bir numaralı adresi olan motorlu hizmetimizdir

Bütün buradaki insanlara en acil zamanlarda çalışıyoruz. Ve istediklerini getirerek yardımcı oluyoruz. Ya da göndermek istediklerini her ne var ise onları yerine ulaştırarak servis vermektedir. Bu konuda bizlere güvenin, çünkü asla güveninizi boşa çıkarmıyoruz. Çünkü bizde biliyoruz insanlara duyulan güven nedir.

Hangi konuda motorlu kurye hizmet sağlanmaktadır? Yardımcı olduğumuz yer

Bit çok kuruluşların sağa sola giden bir çok malzeme ve numunelerini ve işlemlerini yerine getiriyoruz. Bu nedenle günün her saati sıkıntılı ve trafik olmasını beklediğimiz bu şehirde iş yeri sahipleri zaman zaman trafik dolayısı ile sorunlar yaşayabilmektedir. İşte bu sorunları tamamen çözmek bizim işimiz.

Bunun dışında özel kurye aracınız ile bu şehirde rahatlıkla asla dolaşamazsınız

O zaman kendim getiririm mi diyorsunuz ? Yada taksiyle yollarım mı? İşte ama bir taksi tutacaksanız bu size hem pahalıya hemde zaman geçmesine patlayabilir. Çünkü her ilçede taksiler kapıya adrese bir şey teslim etmez ve uğraşmazlar zaten. Birde şehir merkezine çok uzakta olanlar ne yapacak bir ton masraf.

Motorlu Kurye genişlik ve büyüklük hakkında ne kadar mesafeye kadar gideriz

Yani aynı zamanda yüz ölçümü de büyük olduğu için taksi ücreti çok daha fazla fazla tutmaktadır. Özellikle iş yeri sahiplerinin çok işine yarayan hizmetimiz  onların masraflarını kısmalarına yardımcı olur. Zamandan da baya tasarruf ederler. Tüm ekiplerimiz kestirme yollardan hızlı bir şekilde giderek teslimat yaparlar.

Diyet Yemeği Taşıma Kurye, Diyet yemeği kurye

Diyet Yemeği Kurye Diyet Yemeği Dağıtım Ve Taşıma İşinde Uzun Zamandır Hizmet Veriyoruz

Diyet Yemeği Kurye Ve Bu Yemekleri Dağıtım İşi Ne Demektir?

Diyet Yemeği Kurye yeni ve özel bir hizmet diyet yemeği kurye sektörü İstanbul içinde en çok gelişen bir sektördür. Son yıllarda Dünyada gittikçe artan fasfood sektörü ve dengesiz olarak beslenmeler neden olmuştur. Bundan  dolayı bu hızlı yemek yeme alışkanlığı insanları obaziteye hastalığına yakalanmasına neden olmaktadır. Aslında bunu yapanlar kendileri ve buna önlem almaya çalışan gene kendileri. Bu hızlı atıştırma dükkanlarını kapatınca zaten işler düzelecektir. Bizler tecrübe sahibi firma olarak bu sektörde öncü çalışma gösteriyoruz.

Taşıdığımız yemeklerin teslimat başarı yüzdesi çok yüksektir

Buda bizlerin daha fazla direk olarak gelişmemizi sağlamıştır.Yani bizim motorcu olarak daha geniş bir alana yayılmamıza neden olmuştur. Yani bizim sizlere hizmet verdiğimiz alanlar biraz daha genişlemiş ve büyümüştür. Fakat bu işin kötü yanı yani bizim için kötü olan durum ise, fiyatların bizim açımızdan çok düşük olmasıdır. Yani artık daha da aranan taşımacılık yöntemi haline gelmiştir. Biz bu çeşme keş hayatın içinde var olma mücadelesi veriyoruz. Her açıdan özverili bir yol tutuyoruz.

Özellikle İstanbul gibi metropol şehirlerde bu iş büyümüştür

Geriye falan miktar da vergi olarak geri dönüyor. Ki son zamanlarda bu vergi bize asla dönüşü hiç olmuyor. Ne yol olarak, ne köprü olarak ne de baraj olarak geri dönüyor. Yollar paralı, barajlar paralı köprüler paralı iyide bizim vergilerimiz nerede diyecek soruyu kimse soramaz hale geldi.Büyük ölçüde bu bölgede hizmet veren irili ufaklı bir kaç firma sahibi bize kızacaklar diye düşünüyorum. Çünkü doğru dürüst buradaki işleri bile taşıyamıyorlar.

Diyet Yemeği Kurye Hizmeti İstanbul’a Yeni Bir Soluk getirdi.

Başlattığımız en önemli hizmet ise ilaç taşıma olarak evlerde dışarı çıkamayan insanlarımıza eve teslim olan şeklinde çalışma gösterdik. Gösterdiğimiz bu hizmet karşılığında bir çok güzel değerlendirmeler aldık, dualar aldık. İşte bu sebeplerden dolayı bizlere dahada ihtiyaç duyulmuştur. Bu işi sizlerden aldığımız yemekleri zamanında alıp moto kurye hizmeti karşılığında teslim etme olarak tanımlanmıştır. Daha önce yazdığımız Bağcılar Kurye ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Diyet Yemeği Kurye doğru yolda.

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE