Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Motorlu Kurye Nasıl Olunur Olmak İçin Ne Yapmalıyım - 0555 278 23 30

Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım

Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım yazı dizimizin sonuncusu ile sizinle karşı karşıyayız. Bizler elimizden geldiğince karşılaştığımız sorunları dile getirmeye çalıştık. Bu konuda bilinçli insanlar yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Aşağıdaki linklerden bu yazımızın diğer devamını da takip edebilir ve okuyabilirsiniz. 

 

1- Moto Kurye Olmak İçin Ne Yapmalıyım- İlk birinci makalemiz 

2- Motorlu Kurye Nasıl Olunur- Birincinin devamı ikinci makalemiz

3- Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Yapmalı- Ve en son makalemiz

 

Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım

Motorlu kurye olmak için. 1995 yılından bu zamana kadar yaşadıklarımızdan ve bu zaman içinde hayattan edindiğimiz tecrübelere dayanarak bunları yazıyoruz. Moto kurye olmak için ne yapmalıyım, nasıl motorlu kurye olurum.

Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım

1-) Ehliyet almalıyım

2-) Kask kullanmalıyım

3-) Motor sürmeyi öğrenmem lazım

4-) Eldiven, dizlik, mont, bellik kullanmalıyım

5-) Motosiklet tecrübesine sahip olmam lazım

6-) İstanbul içini iyi öğrenmem lazım

7-) Kaliteli, az yakan, çok arıza yapmayan motor almalıyım

8 -) Trafik kurallarına uymalıyım

9-) Motosiklet ile değişik hareketler yapmamam lazım

10-) Sakin ve düzgün sürmeliyim 

11-) Sabırlı olmalıyım

12-) Dikkatli olmalıyım

13-) Trafikte kimseye zarar vermemeliyim

14-) Müşterilere kibar davranmalıyım

15-) Güzel konuşmalıyım

16-) Aldığım emaneti korumalıyım

17-) Yalan konuşmamalıyım

18-) Yağmurluk bulundurmalıyım

19-) Motorun bakımlarını yaptırmalıyım

20-) Fazla hız yapmamalıyım

21-) Efendi ve dürüst olmalıyım

22-) Karakterli olmalıyım

23-) Diğer sürücülere yardım etmeliyim

24-) Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

25-) Haram kazanmamalı

26-) Evraklarım tam olmalı

17-) Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım asla ve asla yalan konuşmamalıyım

Moto kurye olmak için özellikle bizim piyasada maalesef yüzde doksanı hatta daha fazlası yalan konuşan kuryelerden, moto kurye firması sahipleri ve telefona bakan sekreterler çok yalan konuşuyorlar.

Müşteri aradığı zaman o işi almak için kırk takla atan firmalar, yalan konuşarak o işi alma derdinde. Özellikle paket alım ve teslim saatleri konusunda çok yalan konuşuluyor.

Bu konuda ben şahsen çok üzüntülüyüm. Beni müşteri aradığı zaman gelebileceğim ve teslim edebileceğim zamanı söylerim. Yoksa alamam derim. İş ne kadar yüksek olursa olsun yalan konuşmam. Sizde konuşmayın.

18-) Moto kurye olmak için ne yapmalıyım yağmurluk ve çizme bulundurmalıyım

Motorlu kurye için bizim mesleğin en kötü yanı dışarıda olmamız ve yağmurda çamurda çalışmak zorunda olmamız. Bu yüzden ister yaz aylarında olsun isterse kış aylarında olsun her zaman hazırlıklı olmalıyız.

Motosikletimizin arka çantasında her zaman yaz kış yağmurluk ve çizme bulundurmak zorundayız. Çünkü ne zaman yağmurun yağacağı tahmin edilse de çoğu zaman çok sağnak yağışlar ve kısa yağışlar olsun bizi yolda yakalıyor.

Moto kurye olmak için çantamda her türlü malzemem bulunmalı. Bu durumda hemen bir köprü yada üst geçit altında yağmurluğu giyip çizmemizi giyip devam etmeliyiz.

19-) Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım motorumun bakımlarını yaptırmalıyım

Moto kurye olmak için bizler günde en az 100 km ile 500 km arasında yol yapan seyyahlar. Bir günde en kısa mesafemiz bile çok uzun. Bundan dolayı bu tempoda motosikletler insan yapımı kul yapımı olduğu için her geçen gün yıpranmaktadır.

Bundan dolayıdır ki zamanında motosikletler bakımı yapmalıyız. Yağını suyunu her sabah kontrol ederek işe çıkmalıyız. Lastiğini ve zincirini kontrol etmeliyiz. Zinciri yağlamalı. Eğer bunu yapmazsak uzak mesafelerde yolda kalırız. Motosikletimiz bozulur. Buda bizim için daha kötü olur.

20-) Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım Motosiklet ile fazla hız yapmamalıyım

Acil kurye için bizim piyasada bu işi yapan elemanlar trafikte hızlı gitmeye çalışır. Yukarıda da dediğimiz gibi sağa sola kırarak aniden şerit değiştirerek hızlı gittiklerini zannederler.

Halbuki hızlı gitmek 200-300 km ile gitmek değildir. Hızlı gitmek hız yapmak değil seri ve düzgün bir şekilde sürüş yapmaktır. En kısa yoldan en kolay adrese ulaşmalı ve boş yollarda belirli hıza çıkmalıyız.

Zaten İstanbul içinde bu hızlara ulaşmak çok zor. İstanbul trafiğinde her han her şey önünüze çıkacağından fazla hız hiç iyi değildir. Heler her kes için tüm şoförler için geçerlidir.

21-) Motor kurye olmak için ne yapmalıyım efendi ve dürüst olmalıyım

Yıllardır bu sektör içinde trafikte başımıza bir çok olaylar geliyor. Olmaması gereken şeyler yaşanıyor. Özellikle yüzde yüz haklı olduğunu zamanlarda haksız çıkmak çok zorunuza gidiyor biliyorum.

Bazen bilerek bazen bilmeyerek sürücüler size kaza yaptırıyor yada vuruyor. Yada önünüze çıkıyor. Siz ya son anda duruyorsunuz yada vuruyorsunuz.

Özellikle kaza olmadan atlatma zamanında ve küçük kazlarda dikkat edelim. Özelikle sürücülerin yanında çoluk çocuğu varsa küfür etmeyelim. Kavga etmeyelim. Dikkatli olalım efendi olalım.

22-) Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım karakterli olmalıyım

Moto kurye için İnsanlar ne olursa olsun karakterli olması gerekir. İnsanda en büyük meziyet karaktersiz olmaktır. Yalan konuşmak, yılışık olmak, hırsızlık yapmak, müşterilere bayanlara sarkmak çok kötü olaylardır.

Bazı insanlar var ne yaparsanız yüzü kızarmaz işte onlardan olmayalım. Karakterli ve düzgün bir insan ilk başta kaybetmiş gözükse de hem Allah nazarında hem de toplum nazarında sonradan kazanacaktır.

Moto kurye bizde işimizde karakterli düzgün çalışarak her zaman orta derece de bir yol tutturmalıyız. Bu insanlık için de çok önemlidir. Kaliteli insan kaliteli toplumdur.

23-) Moto kurye olmak için ne yapmalıyım diğer sürücülere yardım etmeliyim

Motorlu kurye olmak için tek tavsiyem arkadaşlara bu konuda diğer araçlara da yardım edelim. Bizler kendi dalımızdaki araçlara yani motosikletlere yardım edelim diyoruz.

Fakat genelde yolda kalmış bozulmuş bir araç gördüğümüz zaman durmuyoruz. Tabi ki duran arkadaşlar var ama genelimiz durmaz. Benim de bir kaç defa yardım ettiğim araç vardı.

Mesela benzini bitmişti. Benzin alıp gelmiştim. Ne olursa olsun yolda kalanlara yardım etmek dinimizin gereğidir. Aynız amanda insanlık vazifenizdir. Elimizden gelene kadar yolda kalan diğer araçlara yardım edelim.

24-) Acil kurye olmak için ne yapmalıyım Diğer motosikletlilere yardım etmeliyim

Biz motorlu kurye sürücüleri ne olursa olsun ne kadar kötü olursa olsun başka sürücülere yardım ederiz. Bu konu bizim en başarılı olduğumuz tarafımızdır.

Yolda durmuş, kaza yapmış yada tartışan bir motorcu gördüğümüz zaman hemen gelen geçen motor sürücüleri durur ve yardım etmeye çalışır. Elinden geleni yapar.

Motor arızalanınca yapmaya çalışır. Bozulunca seni çekmeye çalışır. Yedek parça varsa verir. İşte bu konuda herkesin başına böyle olaylar gelmiştir. Yolda kalmış tüm motorculara yardım etmeye devam edelim.

25-) Hızlı kurye olmak için ne yapmalıyım haram kazanmamalı haram yememeliyim

Evet en önemli meselelerden biri bu konudur. Bu konuyu sona yazmamız bunun önemsiz olmamasından değil sıra gelmemesinden dolayıdır. Bizler çalışırken ne olursa olsun haram yoldan para kazanmamalı.

Çünkü iki teker üstündeyiz. Ve Allah Teala bunu bize çıkartıyor. Müşterilerden yalan konuşarak fazla ücret talep etmeyelim. Paket ve ağır olan işlerde hakkı olan fiyatın üstünde fiyat almayalım.

Motor kurye olmak için ne yapmalıyım başkasının müşterilerine ve işlerine göz koymamalıyız. Kazancımızı helal yönden harama bulaşmadan rızkımı kazanmalıyız.

26-) Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım evraklarım tam olmalı

Acil moto kurye olmak için bu konuda son olarak sayabileceğimiz 26 madde evraklarımızın tam olmasıdır. Tabi belki söylenecek daha çok söz ve maddeler olabilir.

Fakat ben bu kadarını yazabildim. Trafikte motor sürmeden önce trafik ile ilgili evraklarımın tam olmasına çok dikkat göstermeliyim. Özellikle ruhsatımın olmasına, plakam olmasına önem vermeliyim.

Artık daha sonra özellikle trafik sigortamın olmasına ve gününün geçmemesine çok dikkat etmeliyim. Kaza anında çok önemlidir. Daha sonra motorumun muayenesini yaptırmalıyım. Özellikle de ehliyetim kesinlikle olmalıdır.

Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım neden bu işi yapmamalıyım

Moto kurye olmak için neler yapmalıyım. Dikkat etmeliyim. Çünkü dediğimiz gibi kaza oranımız çok yüksek. Sakatlanma riskimiz çok yüksek. Vefat etme oranımız çok yüksek.

Tabi ki kader Allah Tealanın elinde. nerede öleceğimiz belli. Bazı şeylerden kaçarak ölümü erteleyemeyiz. Öylede böylede öleceğiz. Ama daha düzenli ve düzgün bir işte çalışmak daha akıl karı bir olay olarak görüyorum.

Çünkü bu işte sizin hatanızdan çok dış etkenden dışarıdan gelen hatalar sizin canına mal olabilir. Ayrıca bu işte sinir, stres hat safhaya çıkmaktadır. Bir şeyi yetiştiremeye çalışırken durumunuz çok önemlidir.

Motorlu kurye olmak için ne yapmalıyım genede bu işi mutlaka yapacağım derseniz

Moto kurye olmak için burada yazdığımız bu konulara uymanız da sizin için fayda vardır. Her ne olursa olsun ne yaparsak yapalım işimizi en iyi derecede yapmaya çalışalım.

Dürüst ve ilkeli bir şekilde çalışalım. İnsanlar içinde çok değişik binlerce değişik karaktere sahip bireyler mevcuttur. Hepsinin özellikleri düşünceleri farklı yapılardadır.

Her kese davranırken çok dikkatli konuşurken de üslubumuza dikkat ederek konuşalım. Çünkü karşı tarafın bize ne tepki vereceğini bilmiyoruz. Her düşünceye sahip insanların arasında olduğunuzu unutmayın.

Motorlu kurye olmak için son olarak ta size söyleyeceğim aile konusuna çok önem verin

Motorlu kurye olmak için ne olursa olsun para, mal, mülk, hırs peşinde olmayalım. İlk başta her şeyin başı Rab’bini tanımak ve daha sonrasında ise sağlık gelmektedir.

Sağlık olmadıktan sonra hiç bir şeyin hükmü yoktur. İnsan sağlığı elden gidince Dünya bile umurunda olmuyor. İlk önce sağlık. Bu dünya için hiç bir şeye değmez. Daha sonrada akrabalık ve aile geliyor.

Moto kurye için ailenize değer verin çünkü her zaman ilk yanınızda olacak kişiler aileniz. Aile bağları güçlü olursa yaşama gücünüzde daha güçlü olur. Unutmayın sevinçler paylaşarak büyüt. Dertler paylaşarak azalır. 

 

Moto Kurye

0555 278 23 30

info@motokurye.org

www.motokurye.org

 

  • Normal Moto Kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası teslim olur
  • Express Moto Kurye teslimat Süreleri : 180 – 240 dakika arası teslim olur
  • Vip Acil Moto Kurye teslimat Süreleri :   60 –   90 dakika arası teslim olur
  • Kar, yağmur, olumsuz şart, trafik yoğunluğu teslim süresini değiştirebilir
  • Motorlu Kurye gönderileri için : 0555 086 44 10 – 0212 284 67 15’ten ulaş

 

MOTO KURYE HİZMETLERİ - 0555 278 23 30

MOTO KURYE HİZMETLERİ – 0555 278 23 30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE