Moto Kurye Olarak Katil Bariyerler İstemiyoruz

Katil Bariyerler

Katil bariyerler yıllardır maalesef can almaya devam ediyor

Katil Bariyerler Ülkemiz her konuda olduğu gibi yol konusunda da Avrupa’nın çok gerisinden geliyor. Otoban kenarlarında uzun uzadıya yapılan çelikten bariyerler bir vesile olarak can almaya devam ediyor. Özellikle bizim piyasa içinde motorlu kurye çalışanlarının hayatını daha çok kaybettiği bu çelik bariyerleri başından itibaren istemiyoruz. Çünkü bu bariyerler çok tehlikeli ölümcül bir katil görevindedir.

Yıllardır sesimizi duymuyorlar yada duymazlıktan geliyorlar

Özellikle motosikletlilerin feryatları ve ölümleri bile bu duruma çare olmuyor. Otoban ve Çevre yolu üzerinde yapılan çelik bariyerler hakkında yüzlerce haber ve makale yazıldı. Sivil toplum kuruluşları uyardı. Reklamlar ve videolar çekildiği halde üzgünüz ki devlet büyükleri hala bir el atmadı. Ve atmıyor. Çünkü bizce değişmek çok masraf tutuyor. Bu ülkede çok masraf insan canından çok önemli.

Bizim piyasadan millet vekili olan arkadaşta bu işi unuttu.

Evet kendisi de bu piyasadan gelip motosiklet yarışı yapan bir arkadaşımız da bu konuyu unuttu maalesef. Fakat bu yazı yazıldıktan sonrada hala bir sonuç alınamadı. Kendisi bu piyasa içinden geldiği halde söz verdiği halde her kes gibi bizim sorunlarımızı unuttu. Çünkü gerek yoktu. Onun artık böyle bir derdi kalmamıştı. Fakat nice arkadaşımız ölmeye devam ediyor. 

Peki nedir bu katil bariyerlerin suçu acaba diyoruz

Katil bariyerler çelik demirden üretildiği için belli bir hızdan sonra bu bariyerlere çarpan için bıçak gibi oluyor. Yani fazla değil 60 km ve üzerinde bir hızla bu bariyerlere çarptığınız zaman motosiklet ile ikiye bölünme riskiniz var. Yada kafanızın, kolunuzun, ayağınızın kopma tehlikesi var. Çünkü bıçak gibi kesme özelliği olan bu bariyerler insan hayatını tehlikeye atmaya devam ediyor.

Sadece Motosikletler değil araçlar içinde tehlikeli katil bariyerler

Evet normal araçlar içinde tehlikeli bir nesne. Çünkü araçlar da bu bariyerlere hızla çarptığı zaman demirler araç içinden girip diğer taraftan çıkıyor. Araç içindeki insanların içinden geçiyor. Nasıl olur bu ya demeyin sakın. Çünkü örneklerini haberlerde gerçekten çok gördük. Artık bunların yerine modern bariyerler yapılmasını istiyoruz. Daha güvenli Avrupa’da olan sistemin Türkiye’ye gelmesini istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE