Pendik İlçesi Ve Kurtköy Bölgesi İş Yoğunluğu Olan Bölgedir

1870 yılından itibaren hizmet veren Pendik Garı, günümüzde artık hızlı trenlerin bir kalkış durağı olmuştur.

İnsanlar bu gar ve hızlı tren vasıtası ile Ankara ve özellikle Eskişehir gibi Konya gibi illere saatler içerisinde kısa zamanda ulaşıyorlar. Fakat buradan kalkan bir hızlı tren en son 2018 yılında kaza yapmış ve onlarca kişi hayatını kaybetmiştir. Hızlı tren için özellikle Pendik ilçesini gereğinden bile çok tercih eden kişi sayısı oldukça çok fazladır. Bu olay da iki tren kafa kafaya çarpışmıştır. İşte bazı nedenlerden hasebiyle vapur ve deniz otobüsü hizmetlerine de bu tarafta hep açıktırPendik – Eminönü yönünde vapura binebilirsiniz. Ayrıca Pendik ilçesinden kalkan Yalova veya Bursa yönüne giden deniz otobüsleri vardır. Gene araba vapurlar da vardır.

Bu bakımdan ilçemiz İstanbul içine girişin ve çıkışın yapıldığı çok önemli bir yer bir merkez olarak da adlandırılmaktadır.

Bizlerde firma olarak burada sektörümüzün içinde bulunan her türlü hizmeti sağlıyoruz. Mesela express servis kullanarak çevre illere paket yollayabilirsiniz. Veya da İstanbul içine numune, evrak, paket göndermek de hem daha ucuz hem de daha da hızlı bir hal almaktadır. İlçenin coğrafi yapısı konumu buna izin vermektedir. Bu durum ise özellikle bu yerlerde ve Pendik’de konumlanan firmaların bayağı olarak çok ama çok işine bir haylı yaramaktadır. Bu firmaların büyük oranda bizim verdiğimiz acil ve hızlı servisleri kullandıkları görülmektedir. İyi bir seçim olan bu teslimat şekli ise sevinerek herkesin de işine gelen bir teslimat tarzıdır. 

 İlçe Kurtköy bölgesi ile Gebze ve Tuzla ilçelerine Tem otoban yoluna kadar uzanmaktadır.

İlçe Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan bir yerdir. Buda burayı özel bir ilçe haline getirmeye yetiyor. Burada irili ufaklı tersaneler bulunmaktadır. İlçeyi E-5 Çevre yolu olarak bilinen ana yol tam ortadan ikiye bölmektedir. Bu yol üzerinde gene bir çok önemli firma, fabrika ve depoları da bulunur. Özellikle Çevre yolu yan yol üzerinde Kartal Pendik arasında her iki tarafta da bir çok fabrika, iş yerleri bulunmaktadır. İşte buralara böylece daha fazla efor sarf ediyoruz. Bu açıdan insanlara bu bölgeler ilk zamanlarda çok uzak gelebilir. Yol olarak İstanbul Avrupa yasına uzak olsa da her türlü ulaşın ile buraya kadar sağlıklı şekilde gelinebilinir.

4 thoughts on “Pendik İlçesi Ve Kurtköy Bölgesi İş Yoğunluğu Olan Bölgedir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK KURYE