Cendere Kurye

Cendere Kurye

Cendere Kurye Maslak Ve Kağıthane İçinden de Hizmet veriyoruz

Cendere Kurye Sarıyer ilçesi ile Kağıthane arasında olmak üzere Kmerburgaz ve Göktürk arasında kalan bölgede hizmet vermektedir. İstanbul Sarıyer ilçesi sınırlarına Ayazağa bölgesinde bir üniversite olarak iki tane bulunmaktadır. Bunlardan biri Bykent Üniversitesi diğeride Beykent Üniversitesidir. Mef Aslında tam olarak Ayazağa ile Maslak arasında kalan bir bölgede tam ortada kalmaktadır. Maslak üstünden Ayazağa yönüne doğru aşağıya inerken 1 km aşağıda yolun sol tarafında kalan bir mekandır.

Cendere Kurye olarak bu isim çok eskilerden gelen bir isimdir

Aşağıdan yukarı doğru çıkarken ise Maslak semtine gelmeden hemen sağ tarafınızda kalacak olan bina içinde yer alır. Aslında burada sadece Mef üniversitesi değil bir çok binanın olduğu bir yerdir. Biraz da alış veriş merkezini andıracak tarzda olan bir mekan olarak ta söyleyebiliriz. Geniş bir alana sahip olan bu bölge yakın zaman içinde yapılarak içindeki binalar ile beraber bu hale getirilmiştir. olkswagen arena diye bilinen bu saha aynı Uniq İstanbul içinde yer almaktadır. Cendere motorlu kurye sizlerle buluşuyor.

Mef Uniq binası içinde bulunan bir yerleşke bölgede bulunur

Burada bilinen en meşhur bina Uniq binası vardır. Bu bina ile hemen yan yana bulunmaktadır. Ayrıca bu binanın içinde bir çok kafe tarzı ve restoran tarzı yerler de vardır. Ayrıca Çinili köşk denilen mekan gene buranın içindedir. Birde Maslak Kültür Merkezi ha keza bu alan içinde yer alan binalardan biridir. Birde burada Darüşşafaka Basketbol takımının maçlarını oynadığı basket sahası vardır. Yaklaşık 5000 bin kişilik olan bu salon küçük ve kibar bir salondur. Bazen bu salona maç seyretmek için gitmişliğim vardır.

Cendere Kurye denince akla yaşanan zorluklar gelmektedir

Cendere kurye her zorluğu aşacaktır. Şimdiler ise burası Kağıthane ilçesinden başlayarak Ayazağa bölgesi içinden devam ederek Kemerburgaz istikametine doğru olan bölgenin adına denirdir. Buralar 2000 li yıllarda tamamen ormanlıklar ile kaplıydı. Fakat bu ana yol üzerinde bir çok kimya, ilaç ve daha başka fabrikalar vardı. Bunlar daha sonra şehir dışına taşınınca buralara büyük siteler ve binalar yapıldı. Gerçekten üzülerek ifade etmek istiyorum ki her buradan gelip geçtiğimde o eski halini hatırlar ve çok üzülürüm. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE