Maslak Hacıosman Sarıyer Hattında Neden Çok Trafik Olmaya Başladı

Sarıyer İlçesinin Bir Numarası

Sarıyer Kurye Olarak Bu İlçenin Tarihi Ve Geçmişi Hakkında Neler Biliyoruz 

Sarıyer Kurye en sevdiğimiz bu yerlerde severek servis sağlıyor. Fakat son yıllarda Maslak Derbent Tarabya Hacıosman sapağına kadar yoğun trafik yaşanmaya başladı. Bunun sebebi bizce yol üzerinde ışık sayısının fazla olmasıdır. Özellikle Darüşşafaka sapağı ve Derbent Acıbadem hastanesinin olduğu ışıklar yüzünden yol aşırı trafik oluyor. Ayrıca önceden iki şerit olan yolu emniyet şeridini kaldırıp dar ve üç şeride çıkardılar. Bundan dolayı sıkıntı yaşanmaktadır. Özellikle bizim için aralardan geçme imkanı ortadan kalkmış bulunuyor. Yani çok zor olmaktadır. Bu durum aslında çok yanlış biri olaydır. Ama anlayan yok.

Sarıyer ilçesi İstanbul’un Beşiktaş, Kağıthane ve Eyüp ilçelerine komşu olan bir ilçesidir. Burası aynı zamanda boğazın Karadeniz ile birleştiği yerde görkemli ve güzel olan büyük bir ilçedir. Alan olarak Yüz ölçümü bakımından oldukça büyük bir yere sahiptir. Geniş olan ilçede kırsal bölge ve mecra kesimde yerleşim oranı da fazladır. İlçe merkezi genel olarak şehir merkezine uzak olsa da çoğu semti daha yakın olan yerleri vardır. Yani buraya bağlı bazı semler daha yakın sayılır. Çünkü çoğu ilçe buranın sınırına yakındır. Bizler sonuç ne olursa olsun çalışıyoruz. Sarıyer ilçesine bağlı Ayazağa Kurye ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlçeye Ulaşım Nasıl Sağlanır ve İlçede Ulaşım İmkanları Hakkında Detaylar

Ulaşım yarıya kadar Hacıosman tarafına kadar metro ile sağlanıyor. Sarıyer ilçesi konum olarak İstanbul Avrupa Yakası’nın en son ucu olduğu için ulaşım biraz zorlanmaktadır. Hele kırsal kesimlere daha zordur. Çoğu zaman bir çok durumda sıkıntılı olabilmektedir. Yenikapı ile metro hattı ile Hacıosman’a kadar ulaşabilir olduğundan gerisi zor oluyor. Fakat oradan da minibüs ya da otobüslerle çoğunlukla istediğiniz bölgeye gidebilirsiniz. Fakat her yerde aynı sıkıntı yaşanıyor. Ancak motorla gidin bizce. Yada kendinize motosiklet alın.

Fakat  metro haricinde ilçeye ulaşmak isteyenler yine minibüs kullanması gerekiyor. Özellikle sahil yolundan ya da Maslak üzerinden de ulaşmayı deneyebilirler. Fakat bu iki yerde de üzgünüz ki her zaman trafik olmaktadır. Bu yüzden çoğu insanlar genelde bu arada metro tercih ederler. Aslında trafiğin bu kadar çok olması paket ve evrak teslimatı bekleyen çoğu kişileri de etkin bir şekilde etkilemektedirler. İşte tam bu yüzden vatandaşlar ve firma sahipleri artık Sarıyer hızlı taşıma kurye sistemi  tercih ederek işlerini görmektedirler.

Bölgede Bizim İçin Trafik Bir Dert Değil Sadece İş Yoğunluğundan Başka Bir şey Değildir.

Birde yeni açılan scotty firması motorla insan taşıyor. Bu sistemi de kullanan bayağı çoğaldı. Yoksa bir paketin gelmesi bazen saatleri almaktadır. Yada bir kişinin buraya gelmesi. İstanbul içi teslimatlarda bile çoğu paketlerin teslimi bir kaç günü bulabilmektedir. Bununla birlikte ilçenin kırsal kesimlerine kargo ve evrak teslimat yapan nadir şirketlerden birisiyiz.  Sarıyer içinde olmak üzere diğer alanlara da gidiyoruz. Tüm gün boyunca işlerini hakkı ile yapmaya çalışıyoruz. Fakat yol güzergahı olduğundan ulaşım biraz sıkıntılı olmaktadır. Motorlu kurye olarak etkin bir vazife ile buralardayız.

Tüm personelimiz, günün her saati yollardadır çalışıyor ve verilen görevi yerine getirmek için tüm gücüyle canla başla çalışmaktadır. Bizler daha önce anlattığımız gibi bu iş için seçilen özel ekip bulunuyor. Bu ekibimiz bu bölgede haftanın her dakikası her saati göreve her an hazır beklemektedir. Bu yüzden bizim ile bu iş için firmamız ile çalışmayı düşünmelisiniz. Yaptığınız işleriniz için daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Bizler bu konuda son derece profesyonel hizmet veriyoruz. Bunun dışında hala gelişimini biraz daha sürdüren bir ilçedir.

İşte durum böyle olunca iş Sarıyer Motorlu Kurye ekiplerine kalıyor.

Özellikle bu alan içinden 3. Köprünün yapımından sonra Kuzey Marmara Otoyolu’nun da açılmasıyla bu ilçenin biraz daha hareketlenmesi beklenmektedir. Yüz ölçümünün gerçek manada daha büyük olması kargo şirketlerinin her yere ulaşım olarak teslimat yapamamasına neden oluyor. Bahçeköy semtine ise Belgrad ormanlarının tam merkezi olarak bilinen orman yolundan da buraya gidiliyor. Orman içinden giderken yollar böyle damar gibi kıvrım kıvrım yani virajlı bir yoldur. Özellikle fazla hız yaptığınız zaman kendinizi bir anda orman içinde ağaçların arasında görebilirsiniz.

Büyükdere bu ilçeye bağlı bir semttir. Bölgeye uzun zamandır hızlı teslimatlar ile servis sağlıyoruz. Buraya gitmek için yeni yapılan tünel yolunu kullanmaya gerek yoktur. Sahilden gidebilirsiniz. Bundan dolayı diğer yapılan yeni yolu kullanırsanız sizler için daha sağlıklı olacağına inanıyoruz. Mantıklı olanda budur. Çünkü kısa mesafede yolları çok virajdır. Tabi anlattığımız yer orman içindeki buraya giden yoldan bahsediyoruz. Kışın ise bu yol çoğu zaman daha tehlike arz etmektedir.İşte onlara sizin huzurunuzda teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. 

Sarıyer Kurye için Yeniköy semtimiz gene bu ilçe sınırlarında kalan bir bölgedir.

Yeniköy denince aklıma hep eski tarihi yerler aklıma gelirdi. Burasına neden bu ismi vermişler bilmiyorum ama demek ki sahil kısmının en sonra gelişen bölgelerinden biri olmalıdır. Şuanda tabi ki de zenginlerin gözde yerleşim alanları olup modern köy olmuştur. Burada bir çok yalı ve konak bulunmaktadır. Bir çok ünlü burada yaşar.Avrupa yakasında, Boğaz kısmında mükemmel bir yapıda olan bu ilçe gerçekten de doğa ile iç içe bulunan İstanbul şehrinin en güzide semtlerinden bir tanesi olmaktadır. Yalılar bölgesi olarak bilinir. Bir çok ünlü insanın yalısı bu taraflarda bulunmaktadır. Yeniköy kurye buralarda çok başarılı.

Çok güzel ve çok daha harika kara ile boğazın birleştiği bölgede bulunan semtimiz.İlçesinin birçok semti olduğu gibi bu semtlerin içinde çok ünlü bilinmiş, tanınmış semt ve mahalleleri de bulunmaktadır. İşte burası en tanınmış ve ünlü bilinen en gözde semtleri arasındadır. Sarıyer sınırları neresidir ? Sarıyer sınırları Karadeniz sınırı Avrupa yakasından başlar, Maslak ve Ayazağa yeni katılım olmakla beraber, Seyrantepe Huzur Mahallesi ile beraber,  Cendere yolu ile Kemerburgaz yoluna kadar, Büyükdere Caddesinden Maslak Seyrantepe Tem otoyoluna sapağına kadar devam ettiğini sanıyorum.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE