Kurye Nedir? - 0555 278 2330

Kurye kimdir, ne iş yapar, nasıldır, nasıl olunur?

Kurye günümüzün postacıları. Eskilerin ulakları ve habercileri günümüzün kuryeleridir. Esikden kuşlar, güvercinler ile haber yollanırken, şimdi kuryeler ile yollanır. Eskiden attan, at arabasından haber giderken, şimdi ise iki tekerli motosikletler ile gider.

Kurye zamanımızın habercisidir. Günümüzün en hızlı taşıma sistemidir. Hayatı kolaylaştıran en önemli yöntemdir. Çağımızın en büyük hizmet sektörü ve çalışanlarıdır. Kuryeler benim deyişimle 2000 li yılların görünmeyen kahramanları ve çalışanlarıdır.

 

Kuryelik nedir, kuryeler neler taşır, nasıl olunur?

Kuryelik nedir, kuryeler neler taşır, nasıl olunur? Bu paket ve her türlü gönderi taşıma işini yapma durumuna kuryelik denir. Bu işi genel ve kurumsal resmi ve yasal bir iş olarak yapan ve şirketleşen firmalara ise Kurye şirketleri yada firmaları denir.

Kimler kurye olabilir? A2 ehliyeti olan, sağlam ve güzel bir motosikleti olan ve ister erkek, isterse bayan ve İstanbul içini biraz bilen her kişi bu işe başlayabilir. Zaten artık bilmesine de gerek yok telefon ve haritalardan nereye istersen oraya gidiliyor.

 

Kaç türlü kurye çalışma düzeni ve sistemi vardır?

1-Motorlu kuryeler

2- Arabalı kuryeler

3- Yaya kuryeler 

 

Kurye sektöründe bir kaç tane çalışan site vardır

Kurye sektöründe bir kaç tane çalışan site vardır. Piyasa için ise bir çok çalışma alanı vardır. Bu alan içinde yüzlerce sektör içinde dağılmış çalışan elemanlar vardır. Bunların sayısı ise küçümsenmeyecek kadar fazladır. Aşağıda bunlara yer verdik.

 

Kurye sektörleri nelerdir?

1- Kuryeler – Bunlar evrak ve her türlü eşya taşıyan normal ve orjinal bu işi yapan çalışanlar.

2- Pizzacı olanlar – Ünlü ve bir çok yerde şubesi olan pizza firmalarının dağıtım elemanları

3- Hamburgerci olanlar – Tanınmış hamburgercilerde çalışırlar. 

4- Pideci olanlar – Pide sektöründe pide dağıtımı yapanlar

5- Lokanta – yemek çalışanları – Her çeşit lokanta yemek taşıyanlar

6- Diyet yemek dağıtanlar – Diyet yemek taşıması ve teslimatı yapanlar

7- Şirket elemanı olanlar – Her hangi bir sektörde bir firmada maaşlı olarak çalışanlar

8- Uygulama çalışanları – Bir çok kurye uygulamasında yüzdelik olan çalışanlar

9- İnsan taşıyanlar – Yolculuk paylaşımı adı altında moto taksi çalışanları. 

10- Hayvan taşıyan – Veterinerlerde çalışan veya hayvan taşıyanlar

11- Bitki taşıyan – Her türlü çiçek ve bitki dağıtımı yapanlar.

12- Eczane, depo ve laboratuvar çalışanları – Eczane ve ilaç deposu çalışanları

 

Kurye hizmeti nedir,ne iş yapar?

Kurye ile İstanbul ve Şehirlerarası kuryesi hizmetleri yüzde yüz başladı. Biz her yere moto kuryeleri olarak gidiyoruz. Tüm ihtiyaçlarınızı ev olarak çalışmak için getiriyoruz. Kuryeci servisi, insanların ihtiyaç duyduklarında her zaman.

Kuryem kullanabilecekleri çok pratik ve hızlı ve sağlam bir hizmettir. İhtiyacınız olan herhangi bir ilacı eczanelerden satın alabilir ve istediğiniz adrese teslim edebilirsiniz. Sistemimiz gündüz çalışıyor. Mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

 

Kurye ücretleri ne kadar tutar?

Kuryeci en çok çektiğimiz yollar trafikte olan yollar olmasına rağmen, güvenlik, alışveriş merkezlerinin ve meydanların önünde duruyor. Firma ile zamanın ötesinde bir hizmet veriyoruz. Egolarını tatmin ediyorlar. Sırılsıklam oldum bir km yürüdüm gittim bide geri döndüm. 

Kuryeci her zaman kaybetmeden ve ne olacağını düşünmeden ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Gündüzleri yoğun trafikte en kolay servis biziz. Şirketimiz deneyimli kadrosu ve güven çalışanları ile hizmet vermektedir. Bu hizmeti alan tüm insanlara sesleniyorum. Bizde insanız.

 

Acil uçak kargo servisi nasıl çalışır?

Kuryeci sadece İstanbul bölgesine hizmet veren bir organizasyondur. İstanbul dışında ilaç hizmeti vermiyoruz. Özel bir servise ihtiyacınız olduğunda daima arayın. Çalışmak aslında iyi bir durum. Özellikle insanlara faydalı çalışmak daha iyi bir duygudur.

Kuryeci firmaları bir çok işte en önde çalışıyorlar. Acil servis hizmetine devam ediyoruz. Firma olarak piyasada çalışırken çok üzücü olaydan geçiyoruz. Motorlu servis ile sunduğumuz bu güzel hizmet sizin için kolaylık ve rahatlık olmaktadır.

 

Kuryeci maaşları ne kadar?

Kuryesi bunlar bizim için çok önemlidir. Bir gün İstinye’de çalışıyordum. Motorunuzu hızlı kullanmayın, yasak yok, burada yasak yok. Biz çılgınız. Sonunda kardeşimi alamayacağımı söyledim, motoru ara kaldırıma park ettim.

Kuryeci zaten oradaki kalabalık, adam içeri girmiyor, diye bağırdım birisini söyleyemedim, adam hiçbir şey söyleyemedi. Beni iki dakika bile almadı. Millet, hala ne düştü. Güvenlik hemen önünüzde geliyor, radyo havada. Sence binaya sahipler.

 

Kurye kimdir? neler yapar?

Kuryem Sarıyer Maslak Ayazağa bölgesinde kurye çalışması daha çok zaman olmaktadır. Çünkü bizi kendilerinden daha aşağı görüyorlar. Bu alanda, yani Maslak bölgesi çevresine komşu olan Ayazağa Köyü aşağıya iner.

Kuryesi Cendere yukarı doğru, üst kısımda Derbent, Atatürk Oto Sanayi Sitesi, Maslak 1453 bölgesi, İstinye, Poligon, Pınar Mahallesi, İstinye Park avm ve Levent 4. ve Kağıthane üst kısmında yer almaktadır. Kurye size her şeyi gösterir. Onlara bir borç biliyoruz.

 

Kurye nedir? nasıl çalışır?

Kuryeci özellikle alışveriş merkezlerini görmek için bir paket almak, kaldırıma müdahale edememekle birlikte, kaldırıma rağmen park etmek yasaktır. Fakat biz çoğu zaman mecbur kalırız. Akşam hafta sonlar aracınız ile gittiğinizde vale ile sizi biz alıp getiriyoruz.

Kuryeci firma olarak park ettiğimiz zaman hemen güvenlik elamanları bize çıkışıyor. Sistem olarak bir çok durumda yaşadığımız olaylar ve hiç unutamayacağımız şeyler yaşıyoruz. İstanbul olarak motorlu vale olarak ta geceleri servis alıyoruz evlerine bırakıyoruz.

 

 İstanbul merkez çalışma sistemi

Motorlu kurye bazıları bize hatta köpeklere bile daha iyi davranıyorlar. Bize tuhaf tuhaf bakıyorlar. Bizi küçümsüyorlar. Bize hakaret ediyorlar ve aşağılıyorlar. Özellikle buradan plaza ve rezidans müdürlerine sesleniyorum biz sizin köpeğiniz yada köleniz değiliz.

Bize böyle davranmaya hiç bir zaman hakkınız yok. Artık sayamadığımız bir çok şey varken hala insanların bize olan davranışları köpeklere davrandıkları gibi. İstanbul moto kuryesi çalışanları olarak bina güvenlikçilerinden çektiklerimiz çok oluyor. 

 

Acil moto kurye İstanbul ne yapar?

İstanbul özellikle plaza ve rezidanslara bizi almıyorlar. Otopark girişinden çöp asansörüne bindirip öyle çıkarıyorlar yukarıya bizi. Niye çünkü o asansörde kurumsal beyaz yakalılar müdürler var aynı asansörde bizimle çıkamazlar yoksa insanlıkları düşer değil mi?

Evet onlar yapa dursun hakaretlerini. Hele plaza önlerinde bekleyen bekçiler yani güvenlikler bile her kese efendim patron buyurun derken bize gelince ne var lan çek git motorunu buradan çek lafları yapı başkalarına eğdikleri kafalarının hıncını bizden çıkarıyorlar.

 

İstanbul motorlu kurye sistemi nedir?

Motorlu acil kurye aslında çalışanları çok takdir edilecek insanlardır. Ya bir düşünün onların sabah kahvelerini öğlen yemeklerini, internetten eşyalarını sipariş ettiklerini, içme sularını her şeylerini biz getiriyoruz ama onların bize davranışı nasıl.

Geçen gün bir siteye girdim Ağa oğlu yaptığı sitelerden birine girdim önemli bir paket var. Motorlu servisi evet yağmur yağıyor çokça. Siteden beni motorla almadılar o yağmurda elimde paket bir kilo metre yürüttüler beni site içinde ve birde gülüyorlar güvenlikçiler.

 

Moto kurye ücretleri ne kadar?

Mototorlu ücretleri ile verdiğimiz hizmet sektörü içerisinde bulunan bir çok kelimeyi maalesef yazamıyoruz. Çünkü çok üzülüyoruz bu sistemi elinde bulunduran kapitalist sistem bulunuyor. Gerçekten toplum çok kötü durumda. İnsanlar bir kaosa doğru sürükleniyor.

Motorlu kuryesi ayrıca bu uzantıları google firması ne yazık ki her şeyde bizlere ve sitelerimize spam uyguluyor. Fakat bakıldığında parası olan  ve diğer zengin firmaları en üste çıkarmaktadır. Her sektörde olduğu gibi burasıda zengini ve kendilerinin sanki.

 

Moto kurye ücretleri fiyatları?

Motorlu kuryesine  göre karar verdikleri firmaları üste çıkarmaktadır. Her geçen gün Ülkemiz ve dünya cahiliyenin karanlığına bir girdaba doğru sürükleniyor. Bu bölgede özellikle gece ilaç taşıma ve ilaç siparişi işlerimiz daha yoğun olmaktadır. 

Motorlu servis sanki buralar onların gibi bu mekanların araçlarını zengin müşterilerinin yola çekmeleri, orada çalışan valelerin istedikleri gibi davranmaları ve özellikle de gece de olsa trafik sorunu oluşturmuştur. Ne olursa olsun bize fark etmez.

 

İstanbul servisi ücreti ne kadardır?

Acil servis  ile güzel olan şey ise sahil kesiminde yeni yapılan insanların kolayca balık tutmaları için içeriye doğru deniz doldurularak veya yere kazık çakılarak üste beton atılıp yerler yapılmış ve sahil kaldırımı dar olmaktan çıkmış ve biraz daha genişletilmiştir. 

Motorlu kurye her zaman burada çalışıp kurduğumuz güzel ve sağlam bir altyapı ile önümüzdeki günlere daha güzel ve iyi bakmamızı sağlayacaktır. Tabi o zamanlar bu işe başlamadan önce de gene buralara gider gezerdik. İnsanlara örnek olmaya çalışıyoruz.

 

Moto kurye ücretleri ne kadar

Motorlu kurye burada bulunan iş potansiyeli ilerleyen yıllarda daha da artmasını bekliyoruz. Bu yüzden buradaki atılımlarımızı hızlandırmış bulunmaktayız. İnşallah daha ilerleyen zamanlarda hem sizler için hemde bizler için daha güzel işler sunmaktadır.

Motorlu kurye çalışmalar vermenin huzuru içinde bulunmaktayız. Daha sağlıklı ve daha emin çalışmalar sunmak için emin adımlarla ileriye doğru yürümeye devam ediyoruz. Bir reklamda ne diyordu İnsanların güvenini kaybedeceğime para kaybederim daha iyi.

 

Kurye ile hep ileriye doğru adım atıyoruz

Kurye ile hep ileriye doğru adım atıyoruz. Bizim işimiz işte budur. İşte önemli olan her şeyi bunları acil kurye taşıyoruz. Bu ölçüde birçok hizmeti beraberinde getirirken müşterilerimizin ihtiyaçları kapsamında hizmet veriyoruz.

Kuryeler ile her türlü işinizde kolaylık acil servis tercih yapabileceği hizmet çeşitliliği ile dikkat çekmekteyiz. Kuryelerin hizmeti ile size başarımız sizinle beraber sizinde başarınızdır. Kuryeler motorlu olarak çalışan özel posta dağıtıcıları.

 

Kurye firmaları ne işe yapar, nasıl ile başladılar?

Kurye firmaları ne işe yapar, nasıl ile başladılar? Kuryeler ile verdiğimiz tüm rahatsızlıklar ve geciktirdiğimiz kargo ve paketleriniz için şimdiden özür diliyoruz. Bu yolda bizlere eşlik etmiş ve bundan sonrada edecek olan yol arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kuryeler ile artık her sektörde her işi yapmak kolay oldu. Evet bundan sonra yine teknolojinin tüm kaynaklarından yararlanıyoruz. Motosiklet araç filomuz son model motorlar, ekipmanlar, araçlar, motosikletler, iletişim araçları ve güler yüzlü bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz.

 

Moto kuryenin kazancı ne kadardır?

Moto kuryenin ve çalışanlarının bu işten kazancı ne kadardır?

Moto kuryelerin bu işte çalışırken kazançları iki türlüdür:

1- Birinci sistem. %50 sistemi 

Birinci sistem. %50 sistemidir. Motosiklet sizden olursa %50 motosiklet firmadan olursa %30 ila 40 arasıdır. Yani bir gün içinde çalışıp yaptığınız bir toplam cironun yarısını veya daha çoğunu eleman alır. Ssk ve bağkur olmaz ise kuryeler %60 pirim almaktadır.

Bunlardan birincisi yaptığı işlerin kazancının yarısını alır. Bu sistemin kurye sektöründeki adı %50 diye bilinir. Örnek vermek gerekirse 100 tl’lik bir iş yaptınız, yakıt sizden köprü bazen sizden bazen firma tarafından karşılanır, SSK şirketce karşılanır.

 

Yüzde elli sisteminin yararlaraı ve zararları nelerdir?

Bu sistem 1996 – 2000 yılları arasında çok iyiydi. Lakin sonraki dönemlerde kurye firmalarının artmasıyla rekabet arttı ve moto kurye firmaları fiyat düşürdü. Dolayısıyla moto kuryelerin kazançları düştü ve değerini kaybetmeye başladı.

Şu an İstanbul’u çok iyi bilen bir moto kuryenin %50 sistemiyle aylık geliri net ortalama 5.000 lira ile 10.000 lira civarındadır. Yıllık izin yok, kaza yapması halinde geliri yok, hastalanması durumunda para yok, yalnız Ssk’nın verdiği o da 45 gün sonra verdiği paradan yararlanabilir.

Burada en güzel olanı ne kadar çok koşturursan o kadar çok kazanırsınız. Limit sizin elinizdedir, şansınız da iyi olursa 10.00 TL’ye kadar çıkabilirsiniz. Yani çok hızlı teslimat yapan ve çalışan daha çok iş alıyor. Bu işleri operasyon merkezi verir elemanlara.

 

.2-  ikinci sistem ise maaşlı sistem olarak

Bu sistem ise maaşlı sistemdir. Her hangi bir kuryeci şirketinde maaşlı olarak çalışma ve şirkete bağlı olmaktır. Bu eleman böyle olan kişi, her türlü masrafını motosiklet dahil şirket alıyor. Yemek, içmek, ss, benzin, motosiklet her şey dahil. 

 

Moto kurye hizmeti

Cep – 0555 278 23 30

info@motokurye.org

www.motokurye.org

 

  • Normal kurye teslimat süreleri : 240 – 300 dakika arası teslim olur
  • Express kurye teslimat süreleri : 180 – 240 dakika arası teslim olur
  • Çok acil kurye teslimat süreleri :   60  –  90 dakika arası teslim olur
  • Kar, yağmur, olumsuz şart, trafik yoğunluğu ile teslim süresi değişir

 

Moto Kurye - 0555 278 23 30

MOTO KURYE HİZMETLERİ – 0555 278 23 30

Call Now ButtonTıkla Ara - 0555 278 23 30
× CANLI KURYE